Halové mistrovství v atle Blanka Tomášková získala bronz

Blanka Tomášková získala bronz

21. 02. 2023 - 16:30

V Ostravě se o víkendu uskutečnilo halové mistrovství České republiky mužů a žen v atletice. AK Olomouc se může pyšnit rekordní účastí. Celkem čtrnáct závodníků bojovalo o cenné kovy. Blanka Tomášková získala bronz.

O jedinou medaili pro atletiku Olomouc se zasloužila již zmíněná Blanka Tomášková. Za výkon 13,35 metru brala bronz ve vrhu koulí a vybojovala tak svoji první medaili v dospělé kategorii jak pro sebe, tak pro svého trenéra Jakuba Héžu. Ten kromě svých cenných trenérských rad také bojoval o medaili v koulařském kruhu. I v jeho případě to s útokem na medaili vypadalo nadějně, nicméně se Jakub po úvodním dalekém pokusu nedokázal zlepšit a nakonec obsadil páté místo výkonem 16,95 m. Bohužel silnou koulařskou sestavu nedoplnila velká favoritka Martina Mazurová z důvodu nemoci.

Na sérii pátých míst navázali Alena Levková za výkon 1,75 m ve skoku vysokém, Jiří Novotný za 4,95 m ve skoku o tyči a Michal Hroch, který trať 800 metrů doběhl v čase 1:51.78.