Předkolo play-off Hokejisté HC Olomouc mají druhou výhru

Hokejisté HC Olomouc mají druhou výhru

07. 03. 2024 - 21:06

Mora vede 2:0. Takový je stav série předkola play-off hokejové extraligy mezi HC Olomouc a Bílými Tygry Liberec. První zápas vyhrála Mora po prodloužení, ve druhém se povedlo to samé.

V první třetině se spíš vylučovalo, než hrál hokej v plném počtu hráčů. Přesto padla jedna branka při hře pět proti pěti. Povedlo se ji dát domácím, takže Mora musela dohánět. A po polovině zápasu dokonce ztrátu dvou branek, když inkasovala v oslabení. Ještě do druhé pauzy se hostům povedlo snížit v přesilovce se trefil Navrátil. Hanáci se pak snažili nepříznivý vývoj zlomit. Povedlo se to v poslední minutě, při power-play poslal duel do prodloužení Bambula. Krátce po jeho začátku rozhodl Orsava.

HC Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc 2:3 po prodl. (1:0, 1:1, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Rychlovský (Filippi, Faško-Rudáš), 32. Faško-Rudáš (Filippi, A. Najman) – 37. Navrátil (Macuh, Káňa), 60. Bambula (Navrátil), 61. Orsava (Musil, Sirota). Rozhodčí: Hribik, Pilný – Frodl, Špůr. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Diváci: 4686. Stav série: 0:2.

Liberec: Král– McCoshen, Knot, Ivan, Melancon, Kolmann, Budík, Aubrecht – Rychlovský, Filippi, Faško-Rudáš – Flynn, Najman, Zachar – Birner, Bulíř, Hawryluk – Vlach, Šír, Kel. Klíma. Trenér Filip Pešán.

HC Olomouc: Konrád (41. Sedláček) – Sirota, Rutar, Ondrušek, Řezníček, Škůrek, Rašner, Mareš – Káňa, Musil, Orsava – Plášek, Macuh, Navrátil – Kunc, Anděl, Bambula – Kusko, Knotek, Klimek. Trenér Jan Tomajko.