Předkolo play-off Hokejisté HC Olomouc vyhráli v Liberci

Hokejisté HC Olomouc vyhráli v Liberci

06. 03. 2024 - 22:07

Hokejisté HC Olomouc rozehráli sérii předkola play-off velmi dobře. První zápas vyhráli, duel v Liberci rozhodl na začátku prodloužení Orsava.

První duel předkola s Olomoucí nabídl napínavou podívanou, která ovšem nepřinesla jediný gól po šedesáti minutách. Blíže k němu měl Liberec. Nevyuil trestného střílení v první třetině, ve třetí mu po přezkumu videa nebyla uznána branka. Rozhodnout tak muselo v prodloužení, v němž Olomouci vystřelil první bod v sérii Jakub Orsava.

Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc 0:1 po prodl. (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)

Branka a nahrávka: 63. Orsava. Rozhodčí: Sýkora, Šindel – Hynek, Thuma. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 4076. Stav série: 0:1.

Liberec: Král – Ivan, Melancon, McCoshen, Galvas, Derner, Budík, Kolmann – Rychlovský, Filippi, Faško-Rudáš – Flynn, Najman, Zachar – Birner, Bulíř, Hawryluk – Vlach, Šír, Kel. Klíma. Trenér Filip Pešán.
HC Olomouc: Konrád – Sirota, Rutar, Ondrušek, Řezníček, Škůrek, Rašner, Mareš – Káňa, Musil, Orsava – Plášek, Macuh, Navrátil – Kunc, Anděl, Bambula – Kusko, Knotek, Klimek. Trenér Jan Tomajko.