jaro_banner_web

bannery-vanoce-1_728x90

Komunista Rozsíval se neodvolal, rozsudek je pravomocný. „Soudkyně Otrubová neumí soudit,“ píše Rozsíval

Prostějovský komunista Aleš Rozsíval byl prostějovským okresním soudem uznán vinným za jeho nenávistné a výhružné komentáře na Facebooku. Rozsudek je nyní pravomocný, protože Rozsíval proti němu nepodal odvolání, ač tvrdí opak. Písemný rozsudek nyní zveřejňujeme.

Před soudem měl prostějovský komunista Aleš Rozsíval stanout v polovině ledna za čtyři skutky, kdy mu byly za vinu kladeny nenávistné a výhružné komentáře na Facebooku. Hlavním jádrem sporu byly urážky směřující vůči zpěvákovi Radku Bangovi, který opustil předávání ceny Český slavík poté, co se jejím laureátem stal zpěvák s neonacistickou minulostí Tomáš Ortel. „Na Bangu trojnásobný plyn. Bango, zasloužíš si plynovou sprchu. Za komunistů museli cikáni makat, být Hitler o pár let později, byl by klid,“ psal Rozsíval na sociální síť.

Za vinu však bylo obžalovanému kladeno i to, co Rozsíval napsal na facebookovou  stránku Hanáckého Večerníku v souvislosti s plánem na rehabilitaci starého židovského hřbitova v Prostějově. „Zkurveným Židům postavit tak leda koncentrák,“ byl další výrok, který stál za jeho odsouzením k třicetiměsíční podmínce. Soud také vyhověl žádostem poškozených a přiznal bratrům Radkovi a Patrikovi Bangovým náhradu nemajetkové újmy v celkové výši 35 tisíc korun.

PODROBNĚ: Za hranou zákona i slušného chování: Zákulisí případu rasistického komunisty

K hlavnímu líčení se ale Rozsíval nedostavil, omluvil se s odkazem na zdravotní důvody. Jednání tak proběhlo v jeho nepřítomnosti. Paradoxem řízení přitom bylo, že Rozsíval se v přípravném řízení při výslechu na Policii k autorství komentářů doznal, aby následně vše v podáních na soud popřel s tím, že na něj byl ze strany kriminalistů vyvíjen nátlak. Ti tu u soudu jasně odmítli. „Pokud namítal, že došlo k nezákonnému vynucení jeho doznání, nelze toto akceptovat. Oba vyslýchající policisté slyšeni jako svědci jakýkoli popřeli, navíc je třeba uvést, že u jeho výslechu byla přítomna zmocněnkyně poškozeného Mgr. Vytejčková, těžko si lze představit, že policisté nutili obžalovaného k jakémukoliv výslechu výhružkami, postupovali nezákonně za přítomnosti zmocněnce poškozeného, advokátky, tedy odborníka v oboru práva, která nepochybně zná příslušná ustanovení trestního řádu o právech obviněného při výslechu v přípravném řízení,“ smetla Rozsívalovo tvrzení soudkyně Ivona Otrubová.

ROZHOVOR: Zažaluju Bangu za jeho úchylnou, pedofilní hudbu, říká muž odsouzený za šíření nenávisti

Už po vynesení rozsudku se ve vzduchu vznášela otázka, zda se Rozsíval odvolá k nadřízenému Krajskému soudu v Brně. „Odvolání podáno nebylo, právní moc (rozsudek nabyl – pozn. red.) dne 2. 2. 2018,“ potvrdila Zuzana Burešová z informační kanceláře prostějovského soudu.

V rozhovoru před časem přitom tvrdil opak. Když jsme se jej e-mailem zeptali, proč se neodvolal, reagoval značně podrážděně: „Kde jsi slyšel takový píčoviny, že jsem se neodvolal, to je mě záhadou. (…)Takže Jakube Čechu. už nic o mně nepiš. Souhlas jsi ode mě nedostal. Čili když uvidím článek o mě bez mého souhlasu, budu na tebe podávat trestní oznámení,“ neštítil se Rozsíval dalších výhružek. Když ho autor článku upozornil, že fakt, že se neodvolal, potvrdil i samotný soud, pustil se do urážky soudkyně Otrubové. „A na soud ho (trestní oznámení  - pozn. red.) budu také podávat, že ti posílají, jestli jsem se odvolal či ne. V našem soudnictví mají akorát bordel. Otrubová by měla odstoupit, ani neumí soudit,“ doplnil Rozsíval.

Rozsudek Okresního soudu v Prostějově získaný podle zákona o svobodném přístupu k informacím zveřejňujeme níže.

 

 

Jakub Čech

Rozsudek Okresního soudu v Prostějově ve věci obžalovaného Aleše Rozsívala by Hanácký Večerník on Scribd

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • navrh web nabah

       

    •  

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce