drnda web

Prostějovská radnice koupila pozemek od svého úředníka, ten k němu přišel za podivných okolností

Na fotografii je luxusní dům úředníka, který přišel k penězům díky podezřelé transakci s městem.

Na miliony si přišel úředník prostějovské radnice Kamil Janeček. Před lety levně nakoupil pozemek na okraji Prostějova, který se záhy po změně územního plánu stal plochou pro průmysl. O připravované změně „územáku“ však Janeček podle všeho věděl. Nyní pozemek vykoupilo město za sedminásobnou cenu.

Pozemek vedle Brněnské ulice na kraji města koupil v roce 2010 úředník Kamil Janeček spolu se svou manželkou a trenérem místního Černoškova tenisového klubu Patrikem Navarou. Kousek pole koupili od předchozího majitele za 672 tisíc korun. Měsíc poté došlo ke změně územního plánu a z nezajímavé zemědělské plochy se stala parcela pro průmyslovou výstavbu. Zlom nastal letos v září, kdy zastupitelé většinou hlasů rozhodli o odkoupení pozemku za částku téměř pěti milionů.

Kauzou se minulé pondělí zabývali prostějovští zastupitelé znovu . Na problém je upozornil politik František Filouš z klubu nezávislých zastupitelů. „Odbor územního plánování nedoporučil tento pozemek k výkupu, a přesto rada města doporučila, aby se tento výkup schválil. A pikantní je, že naopak právě odbor, kde pan Janeček pracuje, vydal souhlasné stanovisko,“ vyjádřil se na jednání František Filouš s tím, že se mohlo jednat o střet zájmů, o kterém zastupitelé v době hlasování nevěděli.

S tím souhlasil jeho kolega František Švec. „Tento pracovník magistrátu musel v červenci 2010 vědět, že v srpnu dojde ke změně územního plánu. Využil tak informace, které věděl ze svého zaměstnání a využil je proto, aby mu jeho zaměstnavatel mohl vyplatit docela slušný bonus. Nedovedu si představit, že by se něco podobného stalo v soukromé firmě,“ přidal se Švec.

Radniční koalice v tom problém nevidí.  „Našli bychom spoustu zaměstnanců magistrátu, kteří kdy prodali městu pozemky. Střet zájmů tam není,“ oponoval mu náměstek zodpovědný za majetek Jiří Pospíšil z hnutí Pévéčko. O jaký pozemek se jedná, nejprve nevěděl.

 

Kauze se budeme dále věnovat.

 

Jakub Čech

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • navrh web nabah

       

    •  

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce