Dnes:20°C

Zítra:24°C

Neděle 9.5. Ctibor
Menu

V kraji opět proběhne potravinová sbírka, v sobotu 21. listopadu

V kraji opět proběhne potravinová sbírka, v sobotu 21. listopadu

foto: PBOL

10. 11. 2020 - 11:18

Sbírka potravin, kterou v celé republice pořádají potravinové banky, se uskuteční – a to již v sobotu 21. listopadu. V omezeném rozsahu a s malým počtem dobrovolníků. Kvůli aktuální pandemické situaci se mnoho lidí dostává do krizových situací a potřeba trvanlivých potravin se zvyšuje.

Nedostatek trvanlivých potravin ve skladech potravinové banky a velký nárůst lidí, kteří potřebují pomoci. Tak by se krátce dal shrnout současný stav.

„Již od jara evidujeme zvýšený zájem o potravinovou pomoc. Našim odběratelským organizacím přibývá nových klientů a aktuálně již nejsme schopni pokrýt jejich potřeby,“ vysvětluje Martina Koutná z Potravinové banky v Olomouckém kraji.

Jarní Sbírka potravin se nekonala, tím pádem potravinové banky přišly o velký zdroj tolik potřebných potravin a hygieny. I proto hlavní organizátoři rozhodli, že akce se na podzim uskuteční.

ČTĚTE TAKÉ: Zájem o potraviny z potravinových bank je obrovský

„Budou zajištěny veškeré bezpečnostní opatření. V Olomouckém kraji se do sbírky zapojí 23 prodejen napříč všemi obchodními řetězci,“ dodala Koutná.

V kamenných obchodech sbírka proběhne od 8 do 18 hodin. Přispět ale také mohou lidé při online nákupech. Na portálech Rohlík.cz a iTesco je možné přispět od 16. listopadu do 1. prosince.

Sbírka potravin

Sbírku potravin organizují ve všech krajích potravinové banky a Česká federace potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti. Partnery ze sociální sféry jsou Charita ČR, Armáda spásy, Naděje a Slezská diakonie.

Další články