Zde může být vaše reklama.

Fotbalista Sigmy Matěj Mikulenka asistoval při záchraně života

Fotbalista Sigmy Matěj Mikulenka asistoval při záchraně života

foto: sigmafotbal.cz

19. 02. 2023 - 12:23

Záložník SK Sigma Olomouc Matěj Mikulenka, věkem ještě straší dorostenec, který už ale patří do kádru druholigového béčka a na podzim okusil i druhou nejvyšší soutěž, předvedl zálužný mimootbalový skutek. Pomáhal při záchraně lidského života.

 

Devatenáctiletý Matěj Mikulenka je momentálně ve stavu zraněných. Léčba probíhá mimo jiné i v Praze, právě při zpáteční cestě mladý fotbalista prokázal, že se umí otáčet nejen na fotbalovém trávníku.
„Cestoval jsem vlakem z Prahy, kde jsem byl u doktora. Nečekaně jsme zastavili a od průvodčí jsme se dozvěděli, že je to kvůli tomu, že jeden pán ve vedlejším vagónu zkolaboval. Hledala, jestli není ve vlaku lékař. To samozřejmě nejsem, ale nabídl jsem se, že umím základy první pomoci,“ vysvětlil Mikulenka, který se spolu s dalšími cestujícími pustil do oživování. 

„Dávali jsme mu klasickou masáž srdce a střídali jsme se až do příjezdu záchranky. Záchranáři si jej potom převzali, podařilo se mu vrátit puls. Pak jsme ještě pomáhali s transportem do sanitky,“ popsal Mikulenka.

Zkušenosti s první pomocí má z fotbalového prostředí i ze školy. „Všichni byli v takové situaci zaskočení a zaražení. Já jsem byl taky chvilku překvapený, ale rychle jsem si uvědomil, že základní principy znám, tak jsem rád pomohl. Určitě k tomu přispěla i škola, kde teď studuji,“ řekl Mikulenka, student oboru Sportovní a rekondiční masér a letošní maturant.

Další články