Dnes:25°C

Zítra:31°C

Neděle 14.8. Alan
Menu

Nadělujte s námi Ježíška Iniciativa Děti dětem opět pomáhá

Iniciativa Děti dětem opět pomáhá

foto: archiv redakce

05. 12. 2019 - 14:00

Iniciativa Děti dětem zastřešuje sportovní, kulturní a společenské akce pro děti a mládež, pořádané na podporu charitativních projektů, přesněji dětí, které potřebují podat pomocnou ruku. Pomáhají s prezentací, medializací a osvětou spojenou s naplňování specifických potřeb a řešení specifických problémů hendikepovaných dětí.

Hlavní činnost iniciativy Děti dětem spočívá v organizací sportovních, kulturních a společenských akcí pro děti a mládež, na kterých se formou vstupného, startovného a darů vybírají prostředky na podporu konkrétního dítěte.

V tomto období, v době adventu zaměřila svou aktivitu na blížící se vánoční svátky a Štědrý den. Ten je spjatý s dětskou radostí, s rozbalováním dárků .... Ne jinak tomu bude i v rodinách s těžkým životním osudem. Proto iniciativa spustila akci s názvem Nadělujte s námi Ježíška, jejímž smyslem je, oslovit veřejnost, informovat ji o osudu rodiny, seznámit ji s přáními jednotlivých dětí a požádat o zaslání finančních prostředků na sbírkový účet sloužící ke koupi vysněného vánočního dárku.

"Chtěli jsme dětem, kterým jsme již pomohli v rámci našich akcí, udělat radost a splnit jim jejich vánoční přání. Zřídili jsem proto i vlastní facebookové stránky, kde každý dárce bude podrobně informován o příbězích, koupi dárků a zpětné vazbě - dětské radosti, " uvedl zakladatel iniciativy Děti dětem Rostislav Vaněk.

Patronem tohoto projektu je Martin Blaha, bývaly hráč Sigmy Olomouc a nyní trenér Regionální fotbalové akademie v Olomouci. "Jsem velice rád, že mohu být součástí takové akce. Moc se těším na návštěvy u rodin. Jako rodič obdivuji jejich sílu," řekl Blaha.

Další články