Sobota 3.6. Tamara
Menu

Jak chutná Lošov. Festival zve na dobré jídlo a pití

Jak chutná Lošov. Festival zve na dobré jídlo a pití

foto: Ilustrační foto Jak chutná Lošov

29. 08. 2022 - 12:52

V místo s pestrou nabídkou místních gastronomických specialit se v sobotu 10. září promění fotbalové hřiště v Olomouci-Lošově, na kterém parta místních nadšenců uspořádá pátý ročník festivalu Jak chutná Lošov. "Ve stáncích budou dobroty od malých producentů z obcí kolem Lošova a speciality z několika hostujících restaurací z Olomouce," řekl Pavel Vysloužil ze spolku Dobrý Lošov.

Lidé budou moci v Lošově ochutnat guláš, makrely, špízy, maso a sýry z grilu, rožněnou krůtu, pizzu, tortily, burgery, sushi, ale i speciality z velkobystřických tvarglů, trhaná masa, plněné brambory z pece, domácí zákusky, buchty či trubičky a zmrzlinu z nedalekého Svatého Kopečka. V nabídce stánků bude i pivo z několika minipivovarů, víno přímo od vinaře nebo káva z rodinné pražírny v Lošově.

"Chceme, aby se lidé na sklonku léta potkali se sousedy, pozvali celou rodinu, přátele a objevili chutě lokálních kvalitních podniků, které se mají určitě čím pochlubit," podotkl Vysloužil. Spolek Dobrý Lošov akci organizuje s komisí městské části, sportovním klubem a dobrovolnými hasiči. "Gastronomický zážitek doplní pohodová muzika, program pro děti se skákacím hradem nebo například aktivitami Pevnosti poznání Univerzity Palackého," dodal.

Festival nadšenci z řad obyvatel Lošova poprvé uspořádali před pěti lety a těší se rostoucí popularitě. Na akci každoročně do jinak poklidného Lošova dorazí několik tisíc lidí z Olomouce a okolí. Výtěžek z festivalu spolek věnuje na zvelebení této místní části, která má venkovský charakter.

Další články