Zde může být vaše reklama.

Nejznámější televizní tvář Olomoucka dnes slaví životní jubileum

Nejznámější televizní tvář Olomoucka dnes slaví životní jubileum

foto: Archiv redakce

24. 08. 2023 - 00:46

Do roku 2003 Radka Čáslavová, od té doby až dosud Radka Štědrá, po celou dobu ale stále stejně sympatická a profesionálně perfektní. Jedna z nejvýraznějších osobností nejen olomoucké mediální scény posledních dvou a půl dekády dnes slaví významné životní jubileum. Co vlastně kariéra Radky Štědré v oblasti žurnalistiky zahrnuje?

Jakkoliv je profesionálkou každým coulem, k jejímu naturelu patří i odvaha riskovat a vyzkoušet nové věci. To potvrdila, když v závěru svého studia na filozofické fakultě zareagovala na nabídku transformující se České televize, která sháněla brigádníky pro nové redakce v regionech. Zatímco řada jiných novinářů začíná tuto profesi v lokálních periodicích a postupně stoupá vzhůru, studentka Radka tehdy zamířila rovnou do profesionálního prostředí České televize, kde ji měla v péči kromě jiných i taková legenda žurnalistiky, jakou bezesporu byl Ota Černý. Z brigádnice se tak talentovaná studentka rychle stala kmenovou redaktorkou nové olomoucké redakce a později olomouckého studia ČT. První rok v této pozici zažila třeba i dramatické a z hlediska žurnalistiky hektické povodně v červenci 1997. „Rovnou ze státnic jsem pak s televizními kolegy zamířila na ta nejhůře postižená místa na střední Moravě,“ vzpomínala Radka Štědrá v rozhovoru pro Český rozhlas.

V průběhu let v televizi pokrývala desítky kauz a významných událostí v Olomouci i celém regionu a zažila všechny radikální proměny televizní práce, které v těchto letech přinášel rychlý rozvoj technických prostředků. V České televizi působila 15 let a za tu dobu se její tvář stala pro diváky symbolem zpráv ze střední Moravy. Během tohoto období si stihla najít partnera, změnit příjmení a přivést na svět dvě děti.

V roce 2012 se sice s prestižní značkou ČT rozloučila, z obrazovek ale nezmizela. Stala se totiž tiskovou mluvčí olomouckého magistrátu. Díky této pozici, jíž se úspěšně věnuje už jedenáctým rokem, ji tak mohou lidé i nadále vídat na obrazovkách všech televizních stanic, které se kdy zajímaly o dění v Olomouci. Vedle toho ji ale mohou lidé potkat při moderování společenských akcí, její texty nacházejí pravidelně v měsíčníku Olomoucké listy a její oficiální reakce za město pak využívají novináři ze všech dalších tištěných a elektronických médií i rozhlasových stanic.

I když si Radka Štědrá podle vlastních slov práci v médiích vlastně vůbec neplánovala a na filozofické fakultě vystudovala obor sociologie a personální management, ve světě novinařiny a publicistiky se takříkajíc našla. Zajímavou shodou okolností je fakt, že jiná olomoucká rodačka, po léta spjatá s obrazovkou České televize, Daniela Drtinová, byla dlouhou dobu Radčinou švagrovou.

Přejeme tedy Radce hodně osobních úspěchů a hlavně chuti do dalšího působení ve světě médií, tiskových konferencí i televizních kamer.

 

Další články