
Olomouc má po letech šanci na druhý krytý bazén
Olomouc – Olomoučané mají šanci, že si za pár let zaplavou v novém krytém bazéně. Areál, jehož…
foto: Bunkr Přáslavice
13. 03. 2025 - 06:25
Přáslavice - V podvečer 21. března se v přáslavickém bunkru odehraje premiéra zcela nové zážitkové prohlídky Experiment 025. Smyšlený příběh z doby studené války ožije uvnitř autentických prostor v podzemí někdejšího přísně tajného vojenského objektu. Při Experimentu 025 zažijí návštěvníci skutečnou „temnotu“. Potrvá 90 minut a slibuje adrenalinový zážitek pro odvážlivce a otrlé návštěvníky.
„Chtěli jsme do bunkru přitáhnout ty, kdo chtějí zažít něco trochu jiného, než je pouhý výklad historických skutečností, jak tomu bývá na našich běžných a pravidelných prohlídkách pro veřejnost,“ vysvětluje organizátor Martin Bukovský, který se při Experimentu 025 promění v Dr. Tichého. „Kromě mé role přeživšího vědce z někdejšího týmu československo-sovětských výzkumníků se v bunkru zjeví i další postavy, které budou nedílnou součástí emotivního a hororového zážitku,“ dodal.
Prohlídka je koncipována tak, aby umocnila ponurou atmosféru bunkru i doby, kdy byl budován, tedy 70. let minulého století. Toho organizátoři chtějí dosáhnout použitím audio vizuálních efektů - zvuků, světel i dalších prvků, které nejsou určeny pro nikoho, kdo je citlivý na světlo, hluk nebo stísněné prostory.
Během Experimentu 025 se odehraje smyšlený příběh Dr. Tichého, který byl součástí někdejšího vědeckého týmu, provádějícího v bunkru zakázané pokusy. Nikdo se o nich neměl dozvědět. V roce 1983 však došlo ke katastrofě. Výzkumníci se z bunkru museli narychlo evakuovat. Dr. Tichý jako jediný přežil. Od té doby se do bunkru musí z nějakého důvodu pravidelně vracet. Proč? Co hledá na místě činu? Proč si po 40 letech pozval ke své výpravě do temnoty návštěvníky z řad veřejnosti? Kolik mu je vlastně let?
Pokud chcete znát odpovědi na tyto otázky, nenechte si ujít akci, která se premiérově odehraje v pátek 21. března od 19.00 hodin. První repríza je na programu v pátek 28. března a další v cca měsíčních intervalech.
Pro návštěvu Experimentu 025 je nutné zakoupit online vstupenky na webu: www.bunkrpraslavice.cz
Olomouc – Olomoučané mají šanci, že si za pár let zaplavou v novém krytém bazéně. Areál, jehož…
Olomouc - Jarní výstava Flora Olomouc letos nabídne návštěvníkům neopakovatelný zážitek –…
Olomouc – Příkladní a vzorní otcové jsou samci pštrosů emu hnědých, kteří nechají své družky…
Olomouc – Samec vzácného levharta mandžuského přijel na námluvy do olomoucké zoo na Svatém Kopečku.…
Olomouc – Hanácká metropole se opět chystá na jednu z nejvoňavějších a nejoriginálnějších akcí roku…
V Česku právě teď potřebuje vhodného dárce kostní dřeně více než 40 lidí, z toho přes třetinu tvoří…