Sobota 2.12. Blanka
Menu

Seniorka oslavila v chválkovickém domově stovku

Seniorka oslavila v chválkovickém domově stovku

foto: ddol.cz

18. 08. 2022 - 13:00

Byl rok 1922, kdy se začala psát historie ostravského fotbalového Baníku, narodil se třeba Emil Zátopek, Stella Zázvorková nebo Josef Kemr. V tomto roce spatřila světlo světa také Vlasta Skácelová, která před pár dny oslavila krásné sté výročí narození v Domově seniorů Pohoda v Olomouci – Chválkovicích.

„Jsem spokojená. Vím, že v těchto letech jsou na tom někteří hůř, takže se snažím děkovat Bohu, že ještě mám rozum, to je to nejdůležitější, a že mám i trochu té síly na obsluhu kolem sebe,“ uvedla oslavenkyně, která má dvě děti, čtyři vnuky, osm pravnoučat a jedno malé prapravnouče.

Vlasta Skácelová studovala na prostějovském Reálném gymnáziu a později na Rodinné škole ve Velkém Meziříčí. V mládí byla předsedkyní organizace Červený kříž v olomoucké městské části Nové Hodolany, organizovala přednášky lékařů nejen v Olomouci, ale i v přilehlých obcích. Pořádala také brigády a sama se jich účastnila. Pracovala ve zdravotnictví, poté jako účetní v Uhelných skladech. V Domově seniorů Pohoda Chválkovice je od května 2017.

A jaký je její recept na dlouhověkost? „Vysoký věk máme v rodině. Navíc jsem žila spíše střídmě. Největší radost mi dělají moji blízcí. Vždy jsme spolu všichni dobře vycházeli,“ dodala Vlasta Skácelová. Mezi její koníčky patřily ruční práce, sama si šila oblečení, pletla, měla ráda šaty dokonale sladěné s doplňky a nosila i klobouky. V mládí například hrála volejbal, lyžovala, navštěvovala divadla nebo koncerty. V současné době čte časopisy, sleduje aktuální dění a chodí na procházky. 

Další články