Dnes:16°C

Zítra:16°C

Sobota 1.10. Igor
Menu

V Olomouci se poběží na podporu opuštěných psů

V Olomouci se poběží na podporu opuštěných psů

foto: behproutulky.cz

01. 09. 2022 - 12:45

Olomouc - Chcete pomoci dobré věci? Máte rádi zvířata? Pak se určitě vypravte s přáteli či rodinou na charitativní běh a procházku na podporu psích útulků. Akce, která si našla příznivce v Praze a Brně, se letos poprvé zastaví 10. září také v Olomouci. Z vybraného startovného pomáhá spolek Běhejme a pomáhejme útulkům desítkám zařízení v celé ČR.

„Na akci neuvidíte stupně pro vítěze, ani tabule s časem, zato řadu dobrých lidí, kteří se rozhodli i se svými čtyřnohými kamarády přijít pomoci. Poznáte běh, který se stal příběhem,“ popsal předseda spolku Petr Sokolík.  Zájemci si mohou vybrat ze dvou okruhů. Běžecký bude mít délku 3 km a pěší 1,5 km. Výtěžek z akce organizátoři rozdělí mezi útulky Jezevčíci v nouzi, Pomocné ruce Olomouc a Zastavme utrpení.

Spolek pomáhá psím a kočičím útulkům, farmám a koňským hospicům. Celkově již přispěl více než osmi miliony korun 176 zařízením po celé České republice. V rámci války na Ukrajině zorganizoval pomoc i pro tři desítky útulků v napadené zemi. Mezi příznivce a přispěvatele spolku patří mimo jiné Leoš Mareš, Patricie Pagáčová, Ljuba Krbová, Michal Malátný nebo Markéta Davidová.

Olomoucký běh startuje ze Smetanových sadů u Fontány. Od 13 hodin začíná program na místě, ve 14 hodin se vychází či vybíhá na trasu. Startovné je možné zakoupit online nebo hotově až na místě. Více informací najdete na https://www.behproutulky.cz/

Další články