Zde může být vaše reklama.

Vánoční benefiční koncert pro Trend vozíčkářů slibuje na Vánočních trzích v Olomouci hned pět vystoupení

Vánoční benefiční koncert pro Trend vozíčkářů slibuje na Vánočních trzích v Olomouci hned pět vystoupení

foto: archiv Spolek Trend vozíčkářů

05. 12. 2022 - 14:21

Zasukované tkaničky ve vánočním hávu, i tak by se dal nazvat Vánoční benefiční koncert, který chystá ve čtvrtek 8. prosince 2022 na olomouckém Horním náměstí Spolek Trend vozíčkářů. Po triumfálním úspěchu 20. ročníku sbírky Zasukované tkaničky, kdy především během vystoupení kapely Divokej Bill zaplavily Horní náměstí tisíce Olomoučanů, připravuje spolek vánoční koncertní maraton.

„Program, který začíná už v 15:30 odpoledne, bude opět rozmanitý. Vše jsme ladili tak, aby se alespoň okrajově dotýkal Vánoc, ale na druhou stranu se trochu vymykal tomu vánočnímu stereotypu," prozradil produkční benefičního koncertu a PR manager Spolku Trend vozíčkářů Milan Papežík.

„Jako první vystoupí mladý patnáctiletý zpěvák Ondřej Crhák, který fascinoval Olomoučany během letního buskerského festivalu tím, že vlastně ani nebyl na programu, ale přesto si vzal do ruky kytaru, vyrazil do ulic a všechny kolemjdoucí nadchnul svým hlasem a bezprostředním vystupováním. Dalším účinkujícím bude duo Kláva, dvě půvabné mladé studentky, na jejichž zpěv jsme z ulic Olomouce už zvyklí. Na velkém pódiu to však dívkám velice svědčí a svými písněmi přináší posluchačům klid a pohodu. Trend vozíčkářů také podpoří přerovská pop rocková kapela Kowall Company, která je objevem radia Haná za rok 2020. K Vánočním trhům neodmyslitelně patří svařák a proto se těšíme, až si všichni přítomní tento oblíbený mok vychutnají během rockové nálože v podání kapely Harlej Revival Olomouc. Ti rozhodně legendární píseň Svařák nevynechají. Tu pravou vánoční atmosféru a pohodu přinese zpěvák Martin Šafařík s jeho akustickou vánoční show plnou nejen autorských písní, ale také známých světových vánočních songů, koled a tradicionálů,“ dodává za pořadatele Papežík.

Programem diváky provede dámské moderátorské duo – oblíbená moderátorka radia Haná Martina Qweetko Procházková a Trenďačka Jarka Kaczorová. Během celého dne budou opět dobrovolníci a vozíčkáři veřejnosti rozdávat oblíbené zasukované tkaničky a vybírat dobrovolné příspěvky do kasiček. Jedna kasička bude stát dokonce před samotným pódiem. Zakoupením tkaniček podpoříte klienty spolku a výtěžek tak poputuje na dofinancování poskytovaných služeb.

Olomoucké vozíčkáře je také možné podpořit dárcovskou SMS na číslo 87777 ve tvaru DMS TKANICKA 30, DMS TKANICKA 60 nebo DMS TKANICKA 90 nebo také příspěvkem na transparentní účet číslo 1000100014/5500 (Raiffesein Bank).

„Trenďáky“, jak se klienti a zaměstnanci spolku rádi nechají oslovovat, můžete také podpořit na stánku na Dolním náměstí, kde v rámci Trendy obchodu proběhne od 7. do 9. prosince prodej výrobků od osob s tělesným postižením,“ zve ředitel spolku Tomáš Zrnka.

Další články