Dnes:9°C

Zítra:9°C

Úterý 12.11. Benedikt
Menu

Mládež pozvala primátora Staňka na diskotéku do Varny

Mládež pozvala primátora Staňka na diskotéku do Varny

18. 10. 2016 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Primátor Antonín Staněk hodlá bojovat proti zvýšenému hluku souvisejícím s provozem nočních podniků, nedodržováním veřejného pořádku a se znečišťováním veřejného prostoru v Riegrově ulici. Když se to dozvěděla olomoucká mládež, pozvala ho na party do Varny.

Městská policie hodlá lokalitě věnovat zvýšenou pozornost, čímž „primátor Olomouce reaguje na podněty veřejnosti týkající se nedodržování pořádku a rušení nočního klidu,” píše se v tiskové zprávě, doručené minulý týden do redakcí z radnice. Hodlám eliminovat takto nepříjemné jevy a situace. Z tohoto důvodu jsem nařídil městské policii zesílenou kontrolu a intenzivní součinnost. Strážníci budou v Riegrově ulici provádět zvýšený dohled,“ oznámil primátor Antonín Staněk.

Statistika Městské policie v Riegrově: Je to opravdu tak strašné?
Podle mluvčího Městské policie Olomouc Petra Čunderleho řešili v Riegrovce strážníci od začátku roku celkem devět oznámení na rušení nočního klidu, v září pak jen jedno. „V měsíci září vyjížděli strážníci na jedno oznámení o rušení nočního klidu a to dne 28.9.2016 před jednou hodinou ranní. Samotné oznámení se týkalo skupiny osob, které se před hudebním klubem chovají hlučně. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o cca 150 osob, které spolu komunikovali na úrovni běžného hovoru, kdy vzhledem k noční době mohl být hovor vnímán jako hlasitější,” uvedl pro Hanácký Večerník Petr Čunderle...

Pokračování v tištěném vydání Hanáckého Večerníku 20.10.2016

0 komentářů

Další články