Pátek 20.5. Zbyšek
Menu

Zadluženost města jako výsledek mocenského kartelu

Zadluženost města jako výsledek mocenského kartelu

foto: red

30. 03. 2022 - 16:43

Vážení a milí čtenáři,
 
článek, který byl na krátkou chvíli obsahem této stránky, už na Hanáckém Večerníku nenajdete.
 
Nebereme na lehkou váhu vaši důvěru a chceme být maximálně transparentní. Rádi proto vysvětlíme, proč byl stažen. 
 

Autorka článku, politoložka Univerzity Palackého v Olomouci, přispívala svými komentáři do Hanáckého Večerníku více než rok. Oslovili jsme ji na počátku naší spolupráce proto, abychom našim čtenářům nabídli něco navíc, v podobě nezávislého pohledu odborníka na politické dění, nejen v našem regionu. Za tuto práci jsme najaté specialistce vždy řádně zaplatili.
 
Tato autorka měla naši důvěru a stejně jako u všech ostatních profesionálních přispivatelů, nepodléhaly její příspěvky žádnému schvalování, nebo dokonce cenzuře. Nejinak tomu tedy bylo i v případě jejího posledního článku, který byl po jejím dodání z našeho publikačního prostředí automaticky zveřejněn, stejně jako všechny předchozí. Jaké pak bylo naše zklamání, když se materiál objevil na webu a na sítích, a rozvířil veřejnou diskuzi… Text to totiž rozhodně nebyl odborný, ale volebně-politický, včetně závěrečné výzvy k volbám. 
 
Nebráníme komukoliv, aby vlastními cestami publikoval své názory či politické předvolební výzvy a v okamžiku, kdy se jméno autorky objevilo i na seznamu kandidátů za nejmenovaný opoziční subjekt, si lze obsah i účel tohoto článku snadno vysvětlit. Ale zveřejnit a označit takový text na stránkách Večerníku jako odborný materiál nezávislého specialisty považujeme za nekorektní a proto jsme text stáhli.
 
Politických konfrontačních výstupů si bohužel všichni v rámci nadcházejících předvolebních měsíců užijeme více než dost. Bude se tak dít hlavně v našich sociálních bublinách a prostřednictvím slabých medií, která jiným, než konfrontačním obsahem čtenáře zaujmout neumí.
 
Zachovejme si tedy prozíravost a zdravý rozum, a to nejen před komunálnímim volbami.
 
Děkujeme za pochopení a za redakci Hanáckého Večerníku přejeme krásný jarní den!

Další články