Dnes:26°C

Zítra:30°C

Pondělí 21.6. Alois
Menu

Aktuální dění v olomouckém Telegraphu

Aktuální dění v olomouckém Telegraphu

foto: Archiv Telegraphu

15. 04. 2021 - 12:00

Telegraph je minutu od nádraží vzdálená multifunkční platforma propojující kulturu, práci a odpočinek. Své brány celkově otevřel v červenci minulého roku a již v říjnu se jeho aktivity musely výrazně omezit. Změnám se ale snaží přizpůsobit, a tak i v této době si tam člověk může přijít na své.

 
Galerie v přízemí nabízí do 2.5.2021 individuální prohlídky výběru prací rumunského malíře Radua Baiese s názvem Searching for My Human Traces. Autor si při tvorbě kladl otázky o původu a směřování člověka jako takového. Část vystavených maleb vytvořil Baies přímo v Telegraphu v rámci své letní rezidence. Právě rezidenční systém je vedle výstav jednou z hlavních aktivit Telegraph Gallery. Ta až do konce dubna hostí sochaře Matouše Hášu, absolventa pražské AVU, věnujícího se figurální plastice. 
 
Druhé patro obsazuje moderní coworkingové centrum. Aktuálně zde pracují profesionálové z oborů IT, financí, překladů, marketingu, krizového řízení a HR. V nabídce jsou typy členství navržené tak, aby si každý mohl pronajmout pracovní místo přesně na dobu, kterou potřebujete. V coworkingu jsou i čtyři uzavřené kanceláře, z nichž jedna je teď volná - s kapacitou pro tři lidi. Část prostoru tvoří meeting room, který si externí firmy pronajímají pro porady, výběrová řízení či telekonference. Tým Telegraphu může zajistit vše od technického vybavení po malé občerstvení.
 
Kavárna ve třetím patře je už několik měsíců uzavřená. Jakmile se situace rozvolní, Telegraph Cafe zase začne nabízet své skvělé snídaně, denní menu a výběr z dortů. Kinosál teď slouží jako streamovací místnost pro TTalky se známými olomouckými lidmi. Ani umělce Telegraph nepřestává podporovat. Zhruba jednou týdně streamují koncert, workshop nebo interaktivní představení. Telegraph je i součástí projektu #kinaspolu.
 
No a ve čtvrtém patře se ze všech sil dokončuje exkluzivní loft. Ten bude mít profesionálně vybavenou kuchyň, dvě bytové jednotky, eventový prostor a hlavně prosluněnou střešní zahradu. Telegraph má otevřeno každý všední den a lidé na recepci rádi zodpoví veškeré možné dotazy.

Další články