
Olomouc má po letech šanci na druhý krytý bazén
Olomouc – Olomoučané mají šanci, že si za pár let zaplavou v novém krytém bazéně. Areál, jehož…
foto: Archiv
03. 04. 2020 - 12:00
Společnost pro ranou péči obešle stovku klientských rodin z Olomouckého a Zlínského kraje speciálními rouškami. V rodinách poslouží nejen jako ochrana, ale také jako stimulační pomůcka pro malé děti, které se narodily s postižením zraku. Patronem černobílých šachovnicových roušek se stal herec Miroslav Donutil.
Ochranné roušky jsou jedním z témat nouzového stavu, kterým je aktuálně zasažena celá země. Ve Společnosti pro ranou péči ale roušky využívají i jinak. Černobílá rouška je výborný stimulační prostředek.
„Řekli jsme si, že když už je potřeba roušku nosit, využijeme její potenciál naplno. Začali jsme je vyrábět v černobílé kostkované variantě,“ říká Marie Zakopalová, vedoucí olomoucké pobočky Společnosti pro ranou péči, která se zaměřuje na rodiny s malými dětmi s vadou zraku.
Malé děti po narození vidí obraz černobíle a rozmazaně, proto je zaujmou velké kontrasty, jako jsou barvy nebo vzory. Stimulace rozvíjí zrakové vnímání a podporuje rozvoj mozku. Tento princip je navíc funkční nejen u dětí s vadami zraku, ale i u zdravě se vyvíjejících dětí.
„Zásilky s rouškami pro rodiny našich klientů odesíláme na konci tohoto týdne. Reakce na ně jsou již nyní ohromně pozitivní. Určitě tomu pomohl i fakt, že se jejich patronem stal pan Donutil,“ dodává Marie Zakopalová.
Olomouc – Olomoučané mají šanci, že si za pár let zaplavou v novém krytém bazéně. Areál, jehož…
Skvrny na středověkých lékařských knihách mohou vědcům poskytnout informace o složení tehdejších…
Olomouc - Jarní výstava Flora Olomouc letos nabídne návštěvníkům neopakovatelný zážitek –…
Olomouc – Příkladní a vzorní otcové jsou samci pštrosů emu hnědých, kteří nechají své družky…
Olomouc – Samec vzácného levharta mandžuského přijel na námluvy do olomoucké zoo na Svatém Kopečku.…
Olomouc – Hanácká metropole se opět chystá na jednu z nejvoňavějších a nejoriginálnějších akcí roku…