Čtvrtek 7.12. Ambrož/Benjamín
Menu

Červený kostel mohou zdobit i vaše staré knihy

Červený kostel mohou zdobit i vaše staré knihy

foto: Vizualizace Aterier-r

16. 01. 2022 - 15:12

Máte doma staré knihy, pro které už nemáte využití a padá na ně prach? Pak využijte nabídky Vědecké knihovny Olomouc a věnujte je pro výzdobu nového foyer, které vzniká v rekonstruovaném Červeném kostele. Knihovna vyhlásila veřejnou sbírku knih.

Všechny knihy, které veřejnost poskytne, se stanou součástí výzdoby nového foyer, které bude v přístavbě mezi Červeným kostelem a budovou ředitelství.

Sbírka má své jasné podmínky. Knihy sbírá vrátnice hlavní budovy, najednou jich může být maximálně dvacet a musí splňovat i požadavky na rozměry.

"Podmínkou jsou rozměry: 20–32 cm výška, 10–21 cm šířka, minimálně 1 cm hloubka, speciální místo budou mít knihy s velkým počtem stran (tj. 600 a výše)," píše se na webu Vědecké knihovny Olomouc.

"Vítáme zejména knihy staré se zažloutlými stránkami, stránky mohou být ale i bílé nebo jinak barevně upravené. Je třeba, aby knihy měly zachovalou vazbu a desky, nebyly navlhlé nebo plesnivé," stojí dále ve výzvě, kterou knihovna zveřejnila na svém webu. Zároveň se přijímají pouze knihy bez obalu.

O sbírku se stará Dana Calábková, která je v případě jakýchkoliv dotazů připravená v pracovní době od 8 do 14:30 na telefonním čísle 606 625 532.

Další články