Dnes:2°C

Zítra:3°C

Neděle 19.1. Doubravka
Menu

Guláš na výšku je tady! Hanáckou hospodu dělá guláš: Moravská restaurace

Hanáckou hospodu dělá guláš: Moravská restaurace

07. 06. 2019 - 06:00

Před nějakými pěti lety byly v módě pro vysokou gastronomii hranaté talíře. Kdo mě kulatý, jako by nebyl. Pak jsem byl upozorněn na to, že tento trend už je pryč, a nyní je v módě servírovat jídlo do výšky. Smál jsem se, že chci do výšky guláš. Myslel jsem si, že je to dobrý vtip. Jenže v Moravské restauraci to dokázali.

Pravda je taková, že očekávání bylo ve stylu „a teď si dáme předraženou namašlenou bídu pro bohaté turisty“. Bylo to jinak. Kromě toho, že je guláš na výšku, je skutečně dobrý. Mimo pořadí denních menu jsme očekávali 40 minut čekání a potom v mikrovlnce ohřátou hrůzu, ale ono ne! - je to doopravdy vynikající. Masa je hodně, je perfektní a velice dobré, omáčka přímo skvostná. Trochu kulhají ty knedlíky, na nichž je efekt ohřátí poněkud patrný, ale to už nezkazí jinak vynikající dojem z celku, který nás doopravdy potěšil. Takhle dobrý guláš jsme už v recenzi dlouho neměli, a vřele doporučujeme, abyste těch tří stovek vlastně ani nelitovali.

Vlastimil Blaťák
Autor: Vlastimil Blaťák

1 komentář

Moravská restaurace 30.07.2019, 11:21

Reakce na článek Hanáckou hospodu dělá guláš

Vážený pane Blaťáku, dovoluji si reagovat na Váš článek Hanáckou hospodu dělá guláš. Nejdříve trochu o původu guláše, který pochází z Maďarska a byl převzat z Turecké vojenské stravy. Tolik k Hané a guláši. Děkujeme za Váš pozitivní článek, ale je naší povinností ohradit se proti ceně, kterou uvádíte ( 300,- ) a knedlíků, uvést na na pravou míru. Guláš pro bojovníka, který vychází ze starého rodinného receptu stojí 245,- Kč, včetně houskových knedlíků a domácí klobásy. Houskové knedlíky ohříváme v páře podle přísných hygienických podmínek. Přejeme Vám mnoho úspěchů ve Vaší další práci. Moravská restaurace

Další články