Dnes:6°C

Zítra:9°C

Pátek 16.4. Irena
Menu

Instagram města Olomouce je třetí nejlepší v republice

Instagram města Olomouce je třetí nejlepší v republice

foto: Archiv

08. 04. 2021 - 08:35

Oficiální instagramový profil Statutárního města Olomouc skončil na třetím místě v soutěži Zlatý lajk 2021: TOP 10 Instagramů velkých měst. Hodnotitelé řekli o profilu města, že "patří k nejlepším v zemi a je jedním z těch, které udávají trendy." Profil města na sociální síti, která je založená na sdílení zajímavých fotografií, ale není jediným, který se tématice Olomouce věnuje a má velkou základnu fanoušku. Podívejte se na naše tipy.

Profil města Olomouce si zakládá na zajímavých, atmosferických fotkách, výbornou práci ale jeho správci předvádějí také v takzvaných stories, neboli příbězích stránky, kde se kromě zajímavostí o olomouckých památkách a tipů na výlety objevují také kvízy "urči místo". Úspěch okomentovala pro web města náměstkyně primátora Markéta Záleská.

„Ačkoli tehdy ještě pod jiným jménem, aktivní Instagram jsme měli už před deseti lety, jako jedno z mála měst. Po celou dobu si držíme jednotný styl, což porota také velmi ocenila a dává náš profil dokonce za příklad. Zakládáme si na kvalitních fotkách, a já věřím, že se nám takto daří nejen turistům, ale i místním, kteří nás sledují, odkrývat někdy třeba netušená zákoutí krásné Olomouce,“ uvedla Záleská. Ta má v gesci mimo jiné i Informační centrum Olomouc, které se o úspěšný instagramový profil stará.

Na prvním místě v letošním ročníku soutěže Zlatý lajk se umístila Kadaň, druhé je hlavní město Praha. Celé hodnocení olomouckého Instagramu i umístění dalších měst najdete na stránkách pořadatele soutěže.

Které další instagramy s tematikou Olomouce se vyplatí sledovat?

Oficiální instagramový účet Statutárního města Olomouc s necelými deseti tisíci sledujícími není jediným s tematikou hanácké metropole, který se vyplatí na sociální síti založené na sdílený fotografií sledovat.

Nejúspěšnějším profilem, na kterém se objevují fotografie z Olomouce, je bezesporu instagram Univerzity Palackého. Ten kromě krásných fotek Olomouce připravuje také různé grafiky pro studenty i absolventy druhé nejstarší vysoké školy na území Čech a Moravy, zároveň ale spoustu fotek doprovází zajímavými a poučnými popisky. V současné době ho sleduje přes 11 tisíc lidí.

Svou trochou do mlýna ke krásné fotoprezentaci města přispívá Olomoucký fotograf, který nabízí precizní fotografie, barevné, černobílé i různé další.

A fanouškovskou základnu si získal také profil Dopravního podniku města Olomouce, kde se zájemci mohou dívat na život autobusů a tramvají dopravního podniku nejen v historických kulisách hanácké metropole. Profil v současné době sleduje přes dva a půl tisíce lidí.

Další články