Dnes:11°C

Zítra:12°C

Pátek 3.4. Richard
Menu

Jak se olomoucká Zoo připravuje na novou sezónu?

Jak se olomoucká Zoo připravuje na novou sezónu?

foto: Archiv redakce

25. 12. 2019 - 20:00

Posledních pár dnů zbývá do konce letošního roku. Až do 31. prosince tady pro každého je také olomoucká Zoo. Ta se vyznačuje mimo jiné tím, že funguje celoročně opravdu každý den. Některé zajímavé statistiky, jako například počet návštěvníků, tak ještě nejsou jisté. Co je však jisté, jsou například chystané projekty na příští rok.

V letošním roce prožila olomoucká zoologická zahrada opravdu turbulentní období. Od narození různých mláďat, přes sázení stromů, o které zahrada přišla v rámci vichřice Eberhard, až po úmrtí některých stálic zoo.

Co se chystá příští rok? To Hanáckému Večerníku prozradila mluvčí Zoo Olomouc Iveta Gronská.

"Zoo se na novou sezonu připravuje otevřením další etapy safari. Tentokrát se podíváme do Ameriky za bílými vlky. Mezi nimi budou moct jezdit návštěvníci coby pasažéři safarivláčku. Jarem také obnovíme provoz lanového centra, které nám zničil kůrovec a vichřice. Spíše stromy, na kterých dčíve stávalo. A samozřejmě chystáme i dny, kdy tady nepotkáte jen zvířata. Je se opravdu na co těšit. Nečinní nebudeme ani v záchranářských projektech. V průběhu celého roku s nimi budeme seznamovat návštěvníky," prozradila k chystaným plánům Gronská.

Pustila se také do několika statistik, které se zahrady přímo týkají. "Zoologická zahrada do roku 2019 vstupovala s 409 druhy zvířat v počtu 1898 kusů. Ráda bych prozradila i to, kolik máte ubikací pro zvířata, ale třeba takoví psouni prérioví sice mají jedno trvalé bydliště, ale kontaktní adresy si zřizují bez předchozího upozornění téměř kdekoliv se jim zachce," řekla s úsměvem. Prozradila také, že o chod zahrady se v závislosti na ročním období stará zhruba sedmdesát lidí. A jejich počet stoupá během sezóny, kdy se přijímají hlavně brigádníci do oblasti gastra.

Ráda by prozradila i počet návštěvníků, konečné číslo ale bude známé až po 31. prosinci letošního roku.

"Vzhledem k tomu, že je zahrada otevřená skutečně celoročně, což znamená každodenně, s konečným číslem se teprve seznámíme," uzavřela.

Psali jsme o Zoo Olomouc

Olomoucká zoo se na vánoce promění v pohádku
Předčasný vánoční dárek v olomoucké zoo. Pátý mravenečník!
Zaměstnanci olomoucké zoo sázeli stromy, díky pěknému počasí
Olomoucká zoologická zahrada se rozloučila s medvědicí Bárou

Lukáš Blokša

0 komentářů

Další články