Sobota 2.7. Patricie
Menu

O kulturistu Šerého se postarali specialisté Neoral a Lošťák

O kulturistu Šerého se postarali specialisté Neoral a Lošťák

foto: Archiv

14. 01. 2022 - 16:00

Doktoři Petr Neoral a Jiří Lošťák jsou specialisti, kteří se postarali o kulturistu a českého reprezentanta Patrika Šerého. Šlo o první tak rozsáhlou operaci v republice a možná i na světě. Šlo o komplikovaný zákrok, který si vyžádal několik hodin na sále a operaci přetržených svalů i šlach.

"Tohle bude výzva i pro mě, snad to dopadne, neboť se jednalo o pět zákroků v jedné operaci. Šlo o vykloubené rameno, kde byly přetrženy svaly, šlachy a zákrok si vyžádal 4 hodiny na sále," prozradil Petr Neoral, jak o zákroku uvažoval.

K operaci se vyjádřil i kulturista Šerý. "Jedině tihle doktoři mě můžou dostat zpět na závodní molo. Jsou to specialisti, kteří mají snahu vracet sportovce zpět na vrcholovou úroveň, když se stane nějaký zranění během sportu," řekl Šerý.

Kvůli rozsahu zranění se objevily spekulace, že se Patrik nevrátí. Dokázal se ale prognózám vzepřít a hned z prvního závodu po roční odmlce dovezl krásné třetí místo. A přišly i další úspěchy. V podobě bronzové medaile, stříbrné medaile a na Mistrovství Evropských zemí obhájil zlato z roku 2016. A na závěr sezóny na Mistrovství světa se probojoval do top desítky ve Španělsku.

Jde o ukázku toho, že naděje umírá poslední. Největší zásluha a poděkování patří zmiňovaným doktorům, ale i silné vůli věřit a dál jít za svými sny. I díky tomuto příběhu jsou v čekárně NEOSPORT CLINIC k vidění fotografie s oběma lékaři a kulturistou Patrikem Šerým, kde je vidět jeho stav před operací, po operaci, ale i úspěchy z roku 2021.

Další články