Dnes:17°C

Zítra:19°C

Úterý 7.4. Heřman/Hermína
Menu

Olomoucká zoo se připravuje na hlavní sezónu

Olomoucká zoo se připravuje na hlavní sezónu

foto: Archiv redakce

23. 03. 2020 - 09:00

Ještě před zavedením opatření proti šíření nákazy koronaviru se olomoucká zoologická zahrada, která je jinak otevřená celoročně, chystala na zahájení hlavní turistické sezóny, která běžně začíná 1. dubna. Toto datum už letos zahrada nestihne, ovšem neznamená to, že by se v ní nic nedělo. Co si pro své návštěvníky zahrada po znovuotevření chystá, prozradila mluvčí Iveta Gronská.

„Počínaje rokem 2012 začala Zoo Olomouc s přestavbou rozlehlého areálu zahrady do podoby safari. Tyto areály jsou koncipovány do tematických zoogeografických zón. V letošním roce se Euroasie a Afrika rozroste o Severní Ameriku. Návštěvníci se tak budou moci coby pasažéři safarivláčku pohybovat i mezi vlky. Svým znovuotevřením tuto sezónu přivítá i lanové centrum, jež do koloritu olomoucké zoo patří a bylo dlouhodobě uzavřeno z důvodu kůrovcové kalamity a následné vichřice. Poslední pozvánka je spjata s voliérou bábovka. Oproti minulosti se návštěvníci vydají mezi ptáky osobně, neboť se stane průchozí," řekla Gronská.

Je tedy jasné, že až se zoologická zahrada bude moct znovu otevřít, čeká na návštěvníky velice pestrý program. Prozraďte nám, u kterého výběhu strávíte nejvíce času?

Lukáš Blokša

0 komentářů

Další články