Dnes:4°C

Zítra:5°C

Úterý 30.11. Ondřej
Menu

Olomoucký kraj ocení učitele, kteří nejlépe zvládali online výuku

Olomoucký kraj ocení učitele, kteří nejlépe zvládali online výuku

foto: Archiv HV

16. 04. 2021 - 12:00

Už přes rok se musí nejen žáci, ale také učitele popasovávat s nástrahami distanční výuky. Uzavření škol během loňského jara a přechod k výuce na dálku se minimálně na začátku ukázal jako velice problémový a problematický. Zároveň ale spustil také lavinu improvizace, vynalézavosti a mimořádného nasazení jak ze strany vedení škol, tak také samotných učitelů.

Také proto se Olomoucký kraje rozhodl podpořit a ocenit mimořádné počiny související s online výukou tím, že vyhlásil anketu Nejlepší učitel výuky na dálku v Olomouckém kraji.

„Především díky úsilí a nápaditosti učitelů se i přes veškeré obtíže a specifika tohoto způsobu výuky daří krajskému školskému systému distanční výuku zvládnout se ctí. Jsem přesvědčen, že učitelé si za to zaslouží naše poděkování a ti nejlepší také ocenění,“ uvedl pro web Olomouckého kraje radní pro oblast školství Aleš Jakubec, který nad akcí převzal záštitu.

S nominacemi jednotlivých pedagogů mohou přicházet jak ředitelé škol, tak také jejich kolegové a samozřejně žáci a jejich rodiče. Čas mají do 30. dubna 2021 díky online formuláři. Učitelé pak soutěží v několika kategoriích, podle typů škol - Gymnázia, lycea a obchodní akademie a Střední odborné školy. Součástí nominace musí být zdůvodnění, v čem daný pedagog vyniká, a také ukázky z jeho online výuky. Přijaté nominace zhodnotí odborná porota a celkové výsledky pak budou vyhlášeny na workshopu projektu KAP v červnu 2021.

„Pevně věřím, že vyhlášení výsledků a předání ocenění nebudeme muset realizovat také online, ale sejdeme se osobně,“ dodal radní Jakubec.

Další články