Dnes:16°C

Zítra:16°C

Čtvrtek 28.5. Vilém
Menu

Plavby Olomouc vyplouvají do nové sezóny, na novém úseku

Plavby Olomouc vyplouvají do nové sezóny, na novém úseku
Letošní zahájení plavební sezóny.

foto: Archiv Plaveb Olomouc

15. 05. 2020 - 16:30

Od minulého týdne už zase řeku Moravu v Olomouci brázní loď Plaveb Olomouc, která se na řece prohání už šestým rokem. Za tu dobu už se z paluby lodě na krásy Olomouce dívaly tisíce návštěvníků nejen z Olomouce, ale z celé České republiky. A protože Plavby Olomouc slaví narozeniny, přichystal jejich kapitán Šimon Pelikán nový plavební úsek, který povede až ke Kožušanskému jezu.

Nová trase bude trvat kolem dvou hodin. Vytváří tedy alternativu ke kratší, stávající plavbě, která v nabídce zůstává. Organizátor Šimon Pelikán ji začne provozovat od druhé poloviny června. „V letošním roce reagujeme na nepříznivou situaci způsobenou pandemií koronaviru, jejíž dopady jsou veliké a nevyhnuly se ani nám. Nicméně vzhledem k tomu, že více Čechů bude prázdniny trávit doma, věřím, že naši novou trasu uvítají. Rozhodli jsme se pro navýšení plavebních možností a OLOLOĎ Kordulka se do Olomouce vrátí už letos,“ prozradil kapitán Šimon Pelikán.

OLOLOĎ Kordulka se dočká renovace. Pak už bude společně s Marií Terezií nadále zkrášlovat řeku Moravu. Pokračovat mají, za zvýšených hygienických pravidel, také klasické poznávací plavby, školní výlety a příměstské tábory. 

Mezi další novinky, na které se mohou zájemci o plavbu těšit, patří svatby. Do letošní plavební sezóny se dal na lodi realizovat pouze obřad, od nového ročníku plaveb půjde pronajmout také přístaviště a zázemí pro svatební hostinu.

„Reagujeme tak na poptávku. Lidé museli místa svých svateb zrušit a hledají nové možnosti. A uznejte sami, svatba v námořnickém stylu na lodi má své kouzlo,“ dodává Pelikán.

Mimo lodí stojí Plavby Olomouc i za olomouckými OLOŠLAPY.

Lukáš Blokša

0 komentářů

Další články