Dnes:4°C

Zítra:5°C

Úterý 30.11. Ondřej
Menu

Slovanské gymnázium rozběhlo benefici pro zdravotníky z fakultky

Slovanské gymnázium rozběhlo benefici pro zdravotníky z fakultky

foto: Hudební klip studentů SGO

09. 03. 2021 - 07:22

Studenti a učitelé česko-francouzské sekce Slovanského gymnázia Olomouc se společně rozhodli podpořit zdravotníky z Fakultní nemocnice Olomouc. Vytvořili pro ně hudební klip, který vtipným způsobem glosuje současnou situaci a spustili také benefici, která umožní fakultní nemocnici pracovat ve svých prostorách s terapeutickými psy a kočkami. Tato zvířata navštíví různá oddělení v celé nemocnici, aby přinesla povzbuzení i úlevu od únavy, strachu a skleslosti.

 

Slovanské gymnázium již více než 150 let nejen vzdělává, ale i vychovává. Jedním z cílů školy je naučit mladou generaci vnímat okolní svět a správně na něj reagovat. Tento projekt je důkazem, že našim studentům záleží na této zemi, možná víc, než našim čelním představitelům, a jsou tak nadějí, že jednou opravdu bude lépe. Ne díky volebním heslům, ale díky každému z nich. A za to jim náleží velká pochvala a poděkování,“ přibližuje benefici ředitel Slovanského gymnázia Olomouc RNDr. Radim Slouka.   

Do dobročinné sbírky je možné se zapojit do 4. května 2021. Celý výtěžek následně olomoucká Fakultní nemocnice využije na canisterapeutické služby zdravotníkům a pacientům.

Po dohodě s Fakultní nemocnicí Olomouc byla sbírka otevřena na platformě donio.cz, která umožňuje transparentně získat peníze na dobročinné účely. Obdarovanému bude předáno 100 procent získaných prostředků. Do dobročinné sbírky olomouckým zdravotníkům se můžete zapojit zde.

 

 

 

 

 

 

Další články