Dnes:26°C

Zítra:30°C

Pondělí 21.6. Alois
Menu

Chomoutovská jezera Znáte Olomoucko jako své boty? Nový průvodce vám dokáže opak

Znáte Olomoucko jako své boty? Nový průvodce vám dokáže opak

foto: Pavel Snášel, Magistrát města Olomouce

10. 02. 2021 - 08:05

Nový průvodce po Olomouci a okolí vás přesvědčí o tom, že i když si myslíte, že ho znáte jako své boty, není to tak. Současná situace kolem pandemie koronaviru omezuje možnost cestovat na větší výlety, a tak se můžete vydat do svého blízkého okolí a poznávat jeho krásy. Na Olomoucku by vám k tomu mohl pomoci nový průvodce Do přírody ve městě, který je dostupný buď v informačním centru, nebo můžete využít web.

 

Knihu i web, které vám pomohou objevovat možná i skryté krásy Olomouce a okolí, zpracoval v loňském roce spolek Přátelé přírody, skupina Malá Liška. A to i s podporou magistrátu hanácké metropole.

„Na informačním centru v podloubí radnice je stále ještě zdarma k dispozici zhruba 50 kusů tohoto průvodce. Měl velký ohlas a úspěch, už plánujeme další vydání,“ uvedla v tiskové zprávě k publikaci náměstkyně primátora Markéta Záleská.

Co průvodce po Olomouci a okolí obsahuje?

Průvodce i web obsahují celkem šestnáct výletů. A to za minulostí, současností a přírodou v různých čtvrtích Olomouce. 

Všech šestnách výletových tras obsahuje podrobný popis, fotografie z míst, kudy turista prochází, ale i zajímavosti z historie městských částí. 

"Tipy ocení zejména zájemci o nenáročnou turistiku, kteří se na vlastní oči a vlastním tempem mohou seznámit s podobou a historií olomouckých předměstí a s přírodou, která na ně navazuje," popsala v tiskové zprávě mluvčí Jana Doleželová.

Projekt Do přírody ve městě se dočkal i mezinárodního ocenění. Konkrétně ceny Naturefriend Innovative Award.

Do přírody ve městě

Projekt Do přírody ve městě vznikl díky dobrovolníkům z olomoucké skupiny Malá liška, která patří do spolku Přátelé přírody. Dle informací na webu už od roku 2010 všechno, co dělají, cílí na zlepšení vztahů lidí k přírodě i sobě navzájem.

"Jsme součástí české větve celosvětového hnutí Přátel přírody (Naturfreunde, Friends of Nature, Amis de la Nature). Naše skupina má více než 60 členů všeho věku, převážně ale dospělých nad 40 let, a dvakrát tolik příznivců," píše se na jejich webu.

Další články