Zde může být vaše reklama.

Zoo Olomouc: Kozy máme v novém, snad se budou návštěvníkům líbit

Zoo Olomouc: Kozy máme v novém, snad se budou návštěvníkům líbit

foto: Zoo Olomouc

19. 01. 2022 - 09:16

Kozy i návštěvníci. Tak by se dala shrnout množina těch, kdo jsou šťastní z nového vzhledu jednoho z průchozích výběhů v olomoucké zoologické zahradě. V uplynulém období zde došlo k úpravám, které ocení jak obyvatelé zahrady, tak její návštěvníci. 

"V rámci projektu Regulace povrchových vod s rozpočtem cca 25 mil. Kč došlo k výměně oplocení, zřídil se nový odvodňovací žlab a žebříky. Celkový výběh dostal nový kabát a vypadá mnohem přívětivěji. Jelikož se jedná o místo, které se těší velké oblibě a zájmu, věřím, že jsme zvelebili výběh k radosti všech,“ uvedl Radomír Habáň, ředitel zoologické zahrady na Svatém Kopečku.

Výběh zakrslých koz, mezi které mohou za splnění určitých podmínek také návštěvníci, se v zahradě nachází po levé straně, těsně před příchodem k vyhlídkové věži. Jde o jeden z prvních výběhů, které v zahradě byly, postavený byl už v polovině 60, let. Původně byl určený muflonům, později jej obývaly také jeleni sika a lamy huanako. Kozy zakrslé se sem nastěhovaly koncem devadesátých let, na což navazovaly první stavební úpravy.

"Bylo sníženo oplocení a vybudovány žebříky pro děti tak, aby se výběh stal pro návštěvníky volně přístupným. Bez uzardění můžeme říct, že ho děti chovají snad v největší oblibě z celé zoo," prozradila Iveta Gronská, mluvčí zahrady.

Další články