Zde může být vaše reklama.

Kavárnici Elišku Koblerovou přivedly do Olomouce láska i podnik

Kavárnici Elišku Koblerovou přivedly do Olomouce láska i podnik

foto: Archiv Elišky Koblerové

11. 05. 2021 - 20:00

Na Dolním náměstí v Olomouci se mezi dalšími kavárnami ukrývá jedna, kterou vede usměvavá Eliška Koblerová. Ta si před rokem pořídila vlastní podnik, Eli kafe. A jak sama říká, kromě lásky byla i kavárna důvodem, proč zakotvit v Olomouci.

HV: Vy Olomoučák sice ještě nejste, ale stěhujete se sem. Proč právě Olomouc, v čem Vám učarovala?

Narodila jsem se v Prostějově a na Hané to mám moc ráda. Vždycky jsem ale chtěla do většího města. Nakonec mě do Olomouce přivedla láska a pracovní příležitost v podobě kavárny. Olomouc je krásné město a moc jsem si to tu oblíbila.

HV: Na Dolním náměstí provozujete kavárnu. Během posledního roku to muselo být kvůli pandemii složité, zvlášť, když jste před rokem otevírala. Jaký ten rok byl?

Abych řekla pravdu tento rok byl pro mě plný výzev jak v osobním životě, tak v pracovním. Kavárnu jsme koupili s bratrem právě díky prvnímu lockdownu, chopili jsme se příležitosti bez zkušeností, zato s velkým odhodláním. První měsíce byla kavárna otevřená a do září se nám podařilo podnik hezky rozběhnout. Potom ale udeřila druhá vlna a byli jsme nuceni zavřít s výjimkou pár týdnů v prosinci až doteď. Kavárnu se mi dařilo udržet jen díky bratrovi, který má svou vlastní práci a hodně mi pomáhá. Během tohoto roku jsem si však ujasnila, kam chci kavárnu posunout. Naučila jsem se, co funguje a co ne a mám spoustu nápadů, které bych chtěla postupně realizovat. Je tedy na co se těšit.

HV: Člověk, který provozuje kavárnu, nejspíš musí mít vztah ke kávě. Je to u vás taky tak?

Jednoznačně! Miluju kávu a vždy jsem si užívala odpolední chvíle v kavárnách s cappuccinem, dortíkem a ideálně příjemnou společností. Musím ale říct, že od té doby, co mám kavárnu mi jen tak nějaká káva nechutná. To už je ale moje profesionální deformace.

HV: Různých kavárniček je v Olomouci spousta. Čím je právě ta vaše speciální, čím dokáže oslovit návštěvníky?

To máte pravdu. Je jich tu spousta, ale také myslím, že lidé chtějí čím dál víc zkoušet nové podniky. Gastronomie se celkově posouvá hodně dopředu a je nutné držet krok s trendy. U nás v Eli kafe jsme všichni přátelé a práce nás baví. Zakládáme si na kvalitní výběrové kávě, příjemné obsluze a pěkném prostředí, kde si lidé mohou vychutnat šálek kávy s krásným výhledem na Dolní náměstí.

Další články