Olomoučtí atleti bodovali, hostující Volko zaběhl stovku za 10,25

20. 05. 2018 - 00:00

Olomouckým atletům se o víkendu dařilo. Ženy vyhrály v Opavě první díl prvoligové soutěže, muži se na Dukle v rámci extraligového mítinku umístili čtvrtí. Za pozornost stojí zejména dva výkony, a to patnáctistovka Jana Nicholase Adensama, a taky vynikající stovka v podání Jána Volka, který v Olomouci hostuje.

luneta banner

Volko zaběhl v olomouckém dresu stovku za 10,25 sekundy. Stejný závodník triumfoval i na dvojnásobné trati, za sebou přitom nechal i Pavla Masláka. Na patnáctistovce čekali diváci především útok Jana Nicholase Adensama na evropský limit. Nadějný olomoucký atlet skončil jako nejmladší startující desátý časem 3:59:39, a o 39 setin zaostal za limitem pro mistrotsví Evropy.