Zde může být vaše reklama.

Lepší poporodní péče Pokoje pro maminky po porodu prošly rekonstrukcí

Pokoje pro maminky po porodu prošly rekonstrukcí

foto: FNOL

01. 10. 2019 - 15:00

Hned v pěti pokojích mohou od poloviny září využívat maminky na Oddělení šestinedělí v olomoucké fakultce moderní sanitární zařízení. Rekonstrukce koupelen, toalet a rozvodů vzduchotechniky se sice ukázala náročnější, než se původně předpokládalo a stála necelé dva miliony korun, ale i přes ztížené podmínky nezaznamenala porodnice pokles zájmu rodiček. Fakultní nemocnice v Olomouci rekonstruuje v poslední době jako divá. Jen v posledním měsíci jsme vás informovali například o tom, že rekonstrukcí prošla například klinika ORL.

„Tak rozsáhlé stavební úpravy samozřejmě ovlivňují provoz oddělení, ale především snižují potřebný komfort maminek a novorozenců. Proto se všem maminkám i jejich blízkým omlouváme, ale věříme, že nám odpustí, neboť naším cílem bylo, aby se u nás rodičky s dětmi cítily lépe. Naše omluva směřuje i k pacientkám na Oddělení gynekologie, protože rekonstrukce narušovala i jejich klid a pohodlí,“ zdůrazňuje přednosta Porodnicko-gynekologické kliniky FN Olomouc Radovan Pilka. Poděkování za zvýšené pracovní úsilí a trpělivost si přitom podle něj zaslouží personál kliniky, který několik týdnů musel pracovat v nelehkých podmínkách.

Výsledkem úprav jsou bezbariérové koupelny a toalety s bidetovými sprchami a odsáváním vzduchu. Součástí prací bylo rovněž vybudování rozvodů vzduchotechniky, díky nimž bude možné během příštího roku dovybavit pokoje klimatizací tolik potřebnou v horkých letních měsících klimatizovat. V horizontu několika týdnů přibudou i přebalovací pulty se zabudovanými vaničkami. „Rekonstrukce druhé poloviny pokojů na šestinedělí nás čeká také v příštím roce,“ dodává přednosta kliniky, která si v letošním roce připomíná 120 let existence.

Další články