Dnes:10°C

Zítra:10°C

Sobota 23.10. Teodor
Menu

Policejní pes Umpa vyčenichal pohřešovanou

Policejní pes Umpa vyčenichal pohřešovanou

foto: Policie ČR

31. 01. 2020 - 12:00

Minulý týden v pátek, 24. ledna, krátce před šestou hodinou večer se na linku 158 obrátil muž z obce na Přerovsku, který policistům oznámil, že pohřešuje svou manželku se synem. Ti měli přibližně dvě hodiny před tím odejít z domu na procházku, ale zabloudili v křovinách někde v lese a nevědí, kde jsou.

"Vzhledem k nepříznivému počasí a pozdní době, kdy už se stmívalo, dostal o své nejbližší strach a požádal proto policii o pomoc. A neboť věděl, že se vydali někam k tamním vodním tokům a jezerům, měl navíc obavy, aby nespadli ve tmě do vody. Krátce po přijatém oznámení vyjeli na popsané místo policisté z nejbližších služeben. Na pomoc vyrazil také policejní psovod se svým služebním psem Umpou. Těm se sice podařilo s ženou telefonicky spojit, ale nedokázala jim přesněji popsat, kde se alespoň orientačně nachází. Navíc jim sdělila, že je sama, neboť její syn se od ní odpojil a odešel neznámo kam. Strážce zákona napadlo, že by k přesnější lokalizaci ztracené ženy mohli využít rozsvícený maják na služebním autě," uvedla mluvčí policie Lenka Vanková.

"Zvolená strategie vyšla a paní alespoň takto měla možnost udat směr, ze kterého vidí jeho blikající světla. Prostor, ve kterém se pohřešovaná žena mohla nacházet, byl oddělen několika vodními toky. Policisté se proto rozdělili tak, aby každý prozkoumal jeho danou část. Po necelé půlhodině pátrání pohřešovanou ženu vyčenichal služební pes Umpa. Paní ležela podchlazená a dezorientovaná u soutoku řek. Tu se následně s pomocí ostatních pátrajících kolegů podařilo dostat na cestu, kde si ji už do své péče převzali zdravotníci. Nalézt se podařilo nakonec i jejího syna, který mezitím dorazil až na autobusovou zastávku v sousední obci," doplnila.

O policejním psovi Umpovi jsme psali už v listopadu loňského roku. Tehdy vypátral opilou řidičku, schovávající se v křoví.

Další články