Domácí ztráta Hokejisté HC Olomouc padli s Pardubicemi

Hokejisté HC Olomouc padli s Pardubicemi

03. 11. 2023 - 20:25

V 17. kole hokejové extraligy měl tým HC Olomouc doma za soupeře Dynamo Pardubice. S aktuálním lídrem tabulky Mora prohrála o čtyři branky.

Od začátku se hrál svižný hokej. A do vedení šla Mora. V 9. minutě našel mezeru v pardubické defenzivě obránce Rašner, který si vybruslil až do palebné pozice. Olomoucká radost trvala jen dvě minuty. Pak srovnal Vála. Nerozhodný stav pak trval ještě devět minut po první přestávce. Potom šli poprvé v zápase do vedení hosté. Snahu Mory o zvrat pak zbrzdila dvě oslabení. V počátku poslední dvacetiminutovky pak Pardubičtí zvýšili na rozdíl dvou branek. Hosté pak žádné drama nepřipustili a přidali další góly.

„Měli jsme dobrý začátek, dali vedoucí gól. Ve třetí jsme pak chtěli ztrátu jednoho dohnat. Ale nepovedlo se. Inkasovali jsme další branky. Čtvrtá a pátá byla hodně laciná, ty jsme neměli dostat,“ řekl trenér HC Olomouc Jan Tomajko.

HC Olomouc – Dynamo Pardubice 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 9. Rašner (Navrátil) – 11. Vála (Kaut, Musil), 29. Sedlák (Dvořák), 43. Vála (Kolář, Hyka), 57. Vála (Vondráček), 58. D. Musil (A. Musil). Rozhodčí: Kika, Cabák – Axman, Blažek. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 5251.

HC Olomouc: Sedláček – Rašner, Ondrušek, Řezníček, Sirota, Rutar, Švrček, Mareš – Orsava, Nahodil, Káňa – Bambula, Knotek, Kunc – Navrátil, Anděl, Plášek– Musil, Macuh, Kusko. Trenér Jan Tomajko.
Pardubice: Will – A. Musil, Čerešňák, Dvořák, Hrádek, Vála, Kolář – Říčka, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Cienciala, D. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček, Vondráček – Paulovič. Trenér Václav Varaďa.