Jak by vypadala extraligová tabulka, kdyby se počítalo postaru

14. 02. 2016 - 00:00

Je to už dávno, co se i v české nejvyšší hokejové soutěži zavedlo bodování se třemi body za výhru, a dělením bodů v poměru 2 - 1 v případě remízy po třetí třetině a v prodloužení. Jak by ale vypadala tabulka extraligy, pokud by se počítalo stejně, jako kdysi? To znamená dva body za výhru, a v přípdě remízy dělba bodů bez prodloužení?

Tabulku "postaru" jsme počítali beze skóre, které by pochopitelně bylo bez rozdílových gólů v prodloužení jiné. V několika případech tak narážíme na bodovou rovnost, kdy z tohoto důvodu není možné určit pořadí, přesto je srovnání starého a nového způsobu zajímavé, především uprostřed tabulky. Například bodová shoda Brna a Třince ve staré tabulce by souboji o předkolo play off dávala zápasům jistě jiný říz.