Dnes:15°C

Zítra:23°C

Sobota 25.9. Zlata
Menu

Divadlo Tramtarie naposledy zahraje Lásku za koronu 2

Divadlo Tramtarie naposledy zahraje Lásku za koronu 2

foto: Lukáš Blokša

20. 08. 2021 - 19:07

Uz šestý ročník divadelního open-air festivalu Olomoucké "nejen" shakespearovské léto tento víkend končí na parkánu Konviktu v centru Olomouce. Pro návštěvníky si Divadlo Tramtarie připravilo nejlepší komedii léta - Lásku za koronu 2. Diváci tak mají poslední možnost vidět tuto komedii o každodenních radostech a strastech života za během pandemie a lockdownu.

Inscenace Láska za koronu 2 měla premiéru začátkem léta na festivalu Červen Naživo a je určena pouze pro venkovní jeviště. Během léta ji stihlo zhlédnout už téměř dva tisíce diváků.

Po loňském prvním dílu, který vyprodával hlediště, jsme letos nasadili dvojku a byli jsme plni očekáváni, jestli i o ni bude takový zájem,“ uvedla ředitelka Divadla Tramtarie Petra Němečková.

O to víc nás těší, když vidíme, že zájem diváků stále trvá,“ dodala.

Láska za koronu 2 je opět pestrou mozaikou humorných příběhů o lidech žijících v Česku během koronavirové pandemie. Tématy osmi povídek jsou například složitosti žití v karanténě, problémy se samotestováním, dodržování či obcházení nejrůznějších hygienických nařízení jako například ženy originálně řešící situaci se zavřeným kadeřnictvím či pandemický homeofice, tedy situace, které všichni velmi důvěrně známe.

Cílem inscenace je s humorem, nadsázkou a zejména s laskavostí a pochopením reflektovat nelehkou realitu posledních měsíců. Neboť humor léčí, humor očišťuje, a u nás v Česku dvojnásob.

Pro velký ohlas a na přání diváků zařadilo Divadlo Tramtarie do nabídky posledního dne festivalu také exkluzivní reprízu právě vloni tolik úspěšného prvního dílu této pandemické komedie. Neděli 22. srpna tak zakončí festival hned dva díly korony s dvojitou dávkou humoru: v 17 hod exkluzivní repríza Láska za koronu 1, ve 20 hod derniéra Láska za koronu 2.

Open-air festival Olomoucké „nejen“ shakespearovské léto hraje Divadlo Tramtarie do 22.8. na parkánu Konviktu v Olomouci.

Další články