Zde může být vaše reklama.

Moravské divadlo bude hrát měsíc na Floře pod širým nebem

Moravské divadlo bude hrát měsíc na Floře pod širým nebem

foto: Moravské divadlo Olomouc

23. 05. 2021 - 16:32

Moravské divadlo v Olomouci přenese své jeviště na celý měsíc do areálu Samba na Výstavišti Flora. Návštěvníci se během konce května a celého června mohou těšit na představení baletu, činohry, operety, muzikálu, pohádkových představení, koncertů. Herci a zpěváci divadla představí populární tituly i novinky v repertoáru. A představí se i atraktivní hosté.

Divadelní scéna na celý měsíc vznikne v části výstaviště známé jako Samba, která se nachází v blízkosti palmového skleníku, celý měsíc tam budou k vidění populární tituly z produkce Moravského divadla, jako jsou Sluha dvou pánů, Noc na Karlštejně, Splašené nůžky i další. Z novinek pak proběhne baletní gala Talentománie se zajímavými hosty Nikolou Márovou a Michalem Štípou, objeví se také komedie Revizor v režii oblíbené herečky Jany Paulové.

Na své si přijdou jak příznivci divadla, tak i další kolemjdoucí, pro které je připravený doprovodný program.

„Chceme divákům pořádně vynahradit dlouhotrvající kulturní půst, současně jim chceme umožnit nahlédnout do zákulisí divadla a přípravy inscenací. Náš doprovodný program nabídne dramaturgické úvody před začátky představení i besedy s herci po jejich skončení, dále baletní, hudební či stepařský workshop, pro děti je pak na každý víkend připraveno Dopoledne s divadlem. Věřím, že si v doprovodném programu každý najde to své a stráví tak příjemný čas v divadelní společnosti,“ uvedl ředitel Moravského divadla David Gerneš.

Návštěvníci se tak budou moct dozvědět různé zajímavosti například z příprav inscenací Sluha dvou pánů, Mamzelle Nitouche, Postřižiny, Krvavá svatba a Podskalák umožní zmiňované dramaturgické úvody, které se budou konat před budovou Oranžerie.

„Přiblížíme témata inscenace a také průběh zkoušení. Navíc je vytvořen prostor pro divácké dotazy,“ uvedla koordinátorka doprovodného programu Jana Posníková. Na zvídavé otázky budou herci a členové tvůrčího týmu odpovídat také po skončení představení Noc na Karlštejně, Královny, Revizor či Talentománie.

„Zájemci tak mají jedinečnou příležitost dozvědět se, jaká byla práce na roli, zda umělci při zkoušení zažívali horké chvilky nebo jaký mají rituál před představením,“ vzkázala Posníková. Vstup na dramaturgické úvody je volný, vstup na besedu je v ceně vstupenky na dané představení.

Zajímavé akce jsou připravené i pro dětské návštěvníky. Ty jsou naplánované na každý víkend. U příležitosti oslav Dne dětí odstartuje v neděli 30. května v 10 hodin celodenní program, připravena je klaunská a kouzelnická show a také divadelní a baletní dílničky. V sobotu 5. června se můžete těšit na šermíře Tenebra, v neděli 13. června se uskuteční dvě divadelní dílny, o týden později povede členka činohry Natálie Tichánková hudební dílnu a poslední červnovou neděli naučí členka baletu Barbora Lahučká děti i jejich dospělý doprovod stepařskému umění. Vstupenky na divadelní, baletní, hudební a stepařský workshop jsou v prodeji v pokladně a na webu Moravského divadla.

Vstupenky se dají zakoupit na pokladně, případně webu Moravského divadla. V současné době se dá kvůli protiepidemickým opatřením pořídit 300 vstupenek a vstup do areálu je omezený. Případní návštěvníci se budou muset prokázat dokladem o absolvování negativního antigenního testu, dokladem o očkování proti COVID-19 či dokladem o prodělané nákaze COVID-19 v posledních 90 dnech. Pro držitele vstupenek bude zajištěno antigenní testování v místě konání akce.

Jaký program na Floře návštěvníky představení Moravského divadla v Olomouci čeká?

29. 5. Terapie hudbou - koncert pro zdravotníky
30. 5. Divadlo D5 Praha: Čtyřlístek a talisman moci (ve 14 hodin)
31. 5. Talentománie (balet)
2. 6. Ateliér muzikálového herectví DF JAMU: Broadway Babies
3. 6. Noc na Karlštejně (muzikál) + beseda po představení
4. 6. Noc na Karlštejně (muzikál)
5. 6. Když se zhasne (činohra)
6. 6. Talentománie (balet) + beseda po představení
7. 6. Sluha dvou pánů (činohra) + dramaturgický úvod
8. 6. Starci na chmelu (muzikál)
9. 6. Na tý louce zelený (opereta)
11. 6. Promenádní koncert Moravské filharmonie Olomouc
13. 6. Divadlo Scéna Zlín: Kosí bratři (v 10 a 14 hodin)
15. 6. Mamzelle Nitouche (opereta) + dramaturgický úvod
16. 6. Postřižiny (činohra) + dramaturgický úvod
17. 6. Mamzelle Nitouche (opereta) + beseda po představení
18. 6. Revizor – premiéra (činohra)
19. 6. Krvavá svatba (balet) + dramaturgický úvod
20. 6. Krvavá svatba (balet)
21. 6. Revizor (činohra) + beseda po představení
22. 6. Když se zhasne (činohra)
23. 6. Jméno (činohra)
24. 6. Královny (činohra) + beseda po představení
25. 6. Podskalák – premiéra (opereta)
26. 6. Podskalák (opereta) (ve 14.30 hodin) + dramaturgický úvod (ve 13.45 hodin)
27. 6. Jméno (činohra)
28. 6. Splašené nůžky (činohra)
29. 6. Splašené nůžky (činohra)
30. 6. Konečně zase můžeme! – stand-up comedy

Všechna představení začínají v 19 hodin (pokud není uvedeno jinak).
Všechny dramaturgické úvody začínají v 18.15 hodin (pokud není uvedeno jinak).

Další články