Zde může být vaše reklama.

Shakespearovské léto: Open air divadlo, pohádky i koncert

Shakespearovské léto: Open air divadlo, pohádky i koncert

foto: archiv

06. 08. 2019 - 06:00

Letní Olomouc čeká open-air festival. Divadlo Tramtarie připravilo čtvrtý ročník Olomouckého "nejen" shakespearovského léta. Na parkánu Uměleckého centra Univerzity Palackého se uskuteční od 8. do 18. srpna. Na programu je jedenáct večerů s divadlem i hudbou, dvě exkluzivní představení a dvě pohádková odpoledne. Hostem festivalu bude Aneta Langerová se smyčcovým triem. 

„Festival je příjemným zpestřením jak pro Olomoučany, tak pro turisty, kteří město během prázdnin navštíví a hledají večerní vyžití,“ oceňuje náměstkyně pro kulturu a cestovní ruch Markéta Záleská.

Open-air divadelní festival navazuje na předchozí tři úspěšné ročníky festivalu, které sklidily obrovský divácký ohlas. Loni na festival zavítalo přes 2300 diváků. V letošním roce bude festival opět delší, bude trvat 11 dnů a návštěvníkům nabídne kromě osvědčených letních hitů i další novinky. „Každý rok se festival rozrůstá, z loňských šesti dnů už máme letos jedenáct. Program je nabitý, věřím, že si diváci vyberou, každý to své. Mám radost, že o open-air produkci je takový zájem, vstupenky rychle mizí. Je jasné, že takové akce mají v Olomouci přes léto své místo.“ říká Petra Němečková, ředitelka Divadla Tramtarie.

Festival už tradičně zahajuje legendární Kabaret nahatý Shakespeare, který nesmí chybět na žádném ročníku festivalu, diváci se mohou těšit také na oblíbené zbrusu nové stand-up výstupy Herců Na ležáka, které Divadlo Tramtarie pravidelně pořádá ve spolupráci s Moravským divadlem Olomouc. Každý díl Herců Na ležáka je nový, neotřelý a srší ostrým vtipem. Naposledy na festivalu bude uvedena letní komedie Po stopách něžného muže s Martinem Dědochem v hlavní roli.

Vůbec poprvé pod širým nebem zahraje Tramtarie také divácky úspěšnou komedii Sex zadarmo nedostaneš i černou komedii Děkujeme, že zde kouříte! Exkluzivně pro festival pak divadlo nasadilo komedii Druhý život Veroniky, která měla roční přestávku. Diváci tak budou mít možnost zhlédnout dvě úplně poslední reprízy této inscenace, do hlavní role se po mateřské dovolené vrací Petra Čiháková. Festival zakončí velká divadelní událost, úplně poslední uvedení slavné Anny Kareniny s Janou Posníkovou v hlavní roli.

Vrcholem festivalu bude koncert Anety Langerové Pod širou oblohou, na kterém Aneta vystoupí se smyčcovým triem, které ji na koncertech doprovází. Vedle písní z posledního alba Na Radosti nebudou chybět i starší skladby v nových aranžích a také poslední singl Hvězda. Chybět nebude ani program pro děti, Divadlo Tramtarie zahraje pro nejmenší diváky pohádku O popleteném kouzelníkovi a O pračlovíčkovi. Vstup na pohádky je zdarma.

Vstupenky jsou už nyní k dostání v předprodeji v Informačním centru v podloubí radnice na Horním náměstí nebo online na www.shakespearovskeleto.cz.

Program:

čt 8.8. / 19 hod / Kabaret nahatý Shakespeare / komedie 
pá 9.8. / 19 hod/ Kabaret nahatý Shakespeare / komedie 
so 10.8. / 20 hod / Děkujeme, že zde kouříte! / černá komedie 
ne 11.8. / 16 hod / O popleteném kouzelníkovi / pohádka 
ne 11.8. / 19 hod / Po stopách něžného muže / letní komedie 
po 12.8. / 16 hod/ O pračlovíčkovi / pohádka 
po 12.8. / 19 hod / Herci na ležáka / stand-up 
út 13.8. / 20hod / Druhý život Veroniky / letní komedie 
st 14.8. / 20 hod / Druhý život Veroniky / letní komedie 
čt 15.8. / 20 hod / Koncert Anety Langerové /koncert 
pá 16.8. / 20 hod / Sex zadarmo nedostaneš / komedie 
so 17.8. / 20 hod / Sex zadarmo nedostaneš /komedie 
ne 18.8. / 19 hod / Anna Karenina / drama - derniéra

Festival se koná ve dnech 8. – 18. srpna 2019 na Parkánu Uměleckého centra Univerzity Palackého (Konvikt).

Další články