Dnes:9°C

Zítra:17°C

Neděle 5.4. Miroslava
Menu

Devatenáctileté děvče nechtělo sedět doma, tak uklízí parky

Devatenáctileté děvče nechtělo sedět doma, tak uklízí parky

13. 05. 2019 - 15:00

Zaslouží si obdiv. Teprve devatenáctiletá Karolína Šigutová z Olomouce je jednou z těch, kteří napomohli mimo jiné tomu, že z jarní Flory zmizely kritizované stánky s levným textilem. Mimo to ve svém volném čase chodí do města uklízet. „Mám vnitřní popud něco dělat, nevydržela bych sedět doma na zadku,“ říká sympatická mladá studentka.

Taková veřejná angažovanost se jen tak nevidí, tím spíše v tomto věku. Devatenáctiletá studentka z Olomouce se na to nemohla dívat, a tak s několika kamarády vzala pytel na odpadky a šla je sesbírat. „Mám vnitřní popud něco dělat, nesedět doma na zadku. Nevydržela bych nic nedělat. Ráda pomáhám a hřeje mě to lidsky u srdce,“ říká Karolína Šigutová.

Konec cetek na výstavě
Mimo jiné je aktivně činná ve spolku Zachraňme Floru, kde má na starosti sociální sítě. Podle jejích slov se v poslední době daří, i díky nové ředitelce Flory Fuglíčkové, výborná spolupráce, a jedním z jejích výsledků je také skutečnost, že z jarní Flory v podstatě vymizely kritizované stánky s levným textilem. Rudolfova alej se tak díky spolupráci spolku a Výstaviště Flora změnila z tržiště v reprezentativní zónu se zajímavým kulturním a společenským programem. Zmizely ubrusy, záclony a ponožky, které byly předmětem letité kritiky ze strany návštěvníků i obyvatel města. Cetky ale nevymizely jen z Rudolfovy aleje. „Stánkový prodej zcela vymizel kolem pavilonů G a H, kde vynikly rozkvetlé a barevné expoziční záhony cibulovin. Stánky jsme nahradili posezením, kde si návštěvníci mohli odpočinout a vychutnat si v klidu krásu rozkvetlého parku,“ uvedla v tiskové zprávě k výstavě ředitelka Flory Fuglíčková.

Vlastimil Blaťák

0 komentářů

Další články