Dnes:6°C

Zítra:9°C

Pátek 16.4. Irena
Menu

Žena čísla Zuzana Němcová: Práce v HC Olomouc je opravdu pestrá

Zuzana Němcová: Práce v HC Olomouc je opravdu pestrá

foto: Petr Pelíšek

23. 05. 2020 - 15:00

Hokej je sport tvrdých mužů. Přesto se i v tomto prostředí objevují ženy. V extraligovém HC Olomouc působí na pozici marketingové manažerky Zuzana Němcová.

Co všechno vaše práce obnáší?
Jelikož jsme extraligový klub s relativně malým počtem zaměstnanců, je práce v HC Olomouc velmi pestrá. Pokud mám hovořit přímo o své pozici marketingové manažerky, v průběhu sezóny se v mé pracovní náplni prolne řada činností. Před začátkem sezóny se připravuje přehled akcí, které budeme chtít zrealizovat nebo se do nich zapojíme ve spolupráci s jinými subjekty. Letos jsme značně limitování pandemií viru SARS-CoV-2, takže prozatím nemůžeme uskutečnit řadu již tradičních aktivit (pozn. red. setkání s fanoušky, tenisový turnaj pro partnery, Koloběžkiáda a další). V tuto dobu také dochází k aktualizaci Marketingové nabídky, k přípravě kompletní sezónní grafiky, která zahrnuje například permanentky, billboardy, sociální sítě, podpisové karty a další věci. Nejdůležitější činností je však vyhledávání nových sponzorů a uzavírání smluv se stávajícími partnery. Tato práce vlastně probíhá celoročně. V Olomouckém kraji je to obzvláště nelehký úkol. Řada společností má majitele z jiných krajů či dokonce zemí a málokdo má vztah k našemu klubu. O to více si však vážíme firem a živnostníků, kteří jsou srdcaři, jejich zástupci osobně fandí hokeji a pomáhají nám svojí podporou. Ruku v ruce s uzavíráním smluv jde umístění reklam, obsluha LED obrazovek a zajištění vyplývajících plnění. Po konci sezóny je nutné připravit pro partnery odpovídající fotodokumentace a monitorovací zprávu. Další drobnosti, které mám na starosti, jsou spíše organizačního charakteru, a to převážně v rámci zápasů a akcí: rozeslání pozvánek partnerům, plánování programu, zajištění občerstvení a obsluhy, ale také třeba spolupráce s BPA.

Jak moc vás práce ve špičkovém sportovním klubu baví?
Jak jsem již zmínila na začátku, v klubu HC Olomouc je práce opravdu hodně pestrá, je tu příjemný kolektiv a to člověka nemůže nebavit.

Je rozdíl v tom pracovat v "civilním sektoru" a pro sportovní klub?
Určitě je to obrovský rozdíl. Prozatím jsem měla možnost pracovat na Krajském úřadě Olomouckého kraje a ve Fakultní nemocnici Olomouc. Obojí jsou naprosto odlišné subjekty, které s fungováním hokejového klubu nelze srovnávat. Každé má své pro i proti.

Prožíváte hokejová utkání? Býváte třeba nervózní dvě minuty před koncem za nerozhodného stavu?
Jelikož pocházím z Pardubického kraje, přiznávám, že hokej jako fanoušek HC Olomouc jsem zakusila až v roce 2014, kdy jsem celkem pravidelně chodila na domácí utkání. Co jsem se však stala součástí organizačního týmu (pozn. red. od sezóny 2016/2017), prožívám každé utkání mnohem intenzivněji. Ne, že by se u mě projevovala předzápasová nervozita, ale jak říkáte – kritické situace v klíčových utkáních, ve mně vyvolávají napětí. O to víc si člověk oddechne, když vše dopadne dobře. A když se náhodou nezadaří, po zkušenostech z FN Olomouc pro odlehčení tvrdím, že nejde o život.

Další články