Dnes:3°C

Zítra:5°C

Středa 26.1. Zora
Menu

HC Olomouc: končí Skrbek, Fořt, a nečekaně i bratři Mikúšové!

HC Olomouc: končí Skrbek, Fořt, a nečekaně i bratři Mikúšové!

28. 04. 2017 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Kromě hráčů, kteří v Olomouci své smlouvy prodloužili, je i několik těch, kteří ve svém působení na Hané pokračovat nebudou. První čtveřicí hráčů, kteří si v následující sezóně budou hledat jiné angažmá, jsou bratři Juraj a Tomáš Mikúšovi, útočník Tomáš Fořt a obránce Pavel Skrbek, který však v minulém ročníku zasáhl do jediného zápasu. Oznámil to dnes klub na svém webu.

Zkušený centr Juraj Mikúš zkusil své štěstí v Olomouci po tom, co jej dva roky trápily vleklé zdravotní problémy. Na Hané se mu ale, často i po boku bratra Tomáše, dařilo. Ve 33 zápasech si připsal devět gólů a třináct asistencí a stal se třetím nejproduktivnějším hráčem Olomouce v základní části. Pak jej ale ze hry vyřadilo zranění. Po konci sezóny se třicetiletý útočník rozhodl pro změnu, a tak v Olomouci pokračovat nebude.

V dresu Kohoutů se už nebude prohánět ani mladší z bratrů Mikúšových. Třiadvacetiletý Tomáš Mikúš odehrál na Hané dvě sezóny, v té první nechyběl ani v jediném zápase a připsal si 16 bodů, o rok později však i jej trápila zranění, a tak nastoupil jen ke 39 utkáním. Během nich dvakrát překonal brankáře soupeře a pětkrát na gól přihrál. Odchovanec Skalice se však na prodloužení smlouvy nedohodl.

Dalším útočníkem, který v následujícím ročníku dres Olomouce oblékat nebude, je Tomáš Fořt. Pětadvacetiletý forvard přišel na Hanou před sezónou z tehdy ještě prvoligového Šumperka, kde s 58 body ovládl bodování Draků. V Olomouci se mu však nedařilo tak, jak by si představoval a během 42 zápasů základní části a šesti během play-out si připsal celkem osm bodů za čtyři góly a čtyři asistence. Odchovanec Moravské Třebové působil v Olomouci v rámci hostování ze Zlína, které nebylo prodlouženo.

Odchody se týkají také olomoucké obrany. Pavel Skrbek přišel do Olomouce už před sezónou 2014/2015 a v následujících dvou letech patřil k oporám Kohoutů. S pětadvaceti body v prvním roce a dvaadvaceti v tom druhém, se stal jedním z nejproduktivnějších hráčů Hanáků. Během minulé sezóny však nastoupil k jedinému utkání, do těch dalších jej dlouhodobé zdravotní problémy už nepustily. Vedení klubu a zkušený zadák se tak dohodli na ukončení spolupráce.

-ms-

Další články