Dnes:3°C

Zítra:1°C

Středa 8.12. Květoslava
Menu

Olomoucký parkur: pro úspěšné více peněz i bodů do světového žebříčku

Olomoucký parkur: pro úspěšné více peněz i bodů do světového žebříčku

15. 04. 2018 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Do startu pátého ročníku olomouckého Světového poháru v parkurovém skákání - J&T Banka CSI3*W Olomouc 2018 – zbývá ještě zhruba tři a půl měsíce. Přípravy na akci jsou však v plném proudu. Těsně před dokončením je například rozpis soutěží. Ten bude mít velmi podobný formát jako loni, a tak se letos 21. až 24. června diváci mohou těšit na necelé dvě desítky soutěží v šesti túrách. Nejvyšší kategorie závodů CSI3* bude mít tři túry – Silver, Gold a Diamond. Dále jsou vypsané tzv. rundy pro mladé koně (CSIYH1*), juniory (CSIJ-A) a jezdce do 25 let (CSIU25-A).

Příjemnou zprávou pro účastníky, kteří budou usilovat o kvalifikaci do nedělní Grand Prix, je skutečnost, že se navyšuje finanční dotace této hlavní soutěže ze 40 na 50 tisíc eur. „Díky navýšení finančních cen jezdci budou bojovat o více bodů do světového žebříčku Mezinárodní jezdecké federace. Dostáváme se tím totiž o úroveň výše do Ranging Group C,“ uvedla prezidentka závodů Barbora Valštýnová.

Banner Florcenter

Z Olomouce do světa

Kromě dotací a bodů do Světového poháru půjde o další odměny. „Jezdci ve Velké ceně budou usilovat ještě o splnění kvalifikačních limitů pro letošní Světové jezdecké hry v americkém Tryonu, nebo na mistrovství Evropy v nizozemském Rotterdamu 2019. Kvalifikační soutěže jsou vypsané i v kategoriích pro juniory a mladé jezdce. Junioři budou bojovat o potenciální účast na evropském šampionátu ve francouzském Fontainebleau, jezdci do 25 let pak do letošního finále European Youngster Cupu U25,“ doplňuje ředitelka závodů Klára Damborská.

Organizátoři pro pátý ročník J&T Banka CSI3*W Olomouc 2018 chystají již tradičně řadu zajímavostí a novinek. Každoročně se zlepšuje zázemí pro účastníky, diváky či VIP hosty. Letos bude u kolbiště vybudována zcela nová věž rozhodčích, v jejímž přízemí se nachází také kancelář závodů. „Nová věž i show office budou prostornější a nabídnou komfortnější a modernější prostředí,“ doplňuje Veronika Michálková, ředitelka areálu Equine Sport Center Olomouc, kde se závody Světového poháru v parkurovém skákání každoročně konají.

-age-

Další články