Dnes:3°C

Zítra:1°C

Středa 8.12. Květoslava
Menu

Ve finále ITS CUPu se utká Američanka Bernarda Pera s nejžhavější aspirantkou na zisk letošního titulu Kristýnou Pliškovou

Ve finále ITS CUPu se utká Američanka Bernarda Pera s nejžhavější aspirantkou na zisk letošního titulu Kristýnou Pliškovou

23. 07. 2017 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Mexičanka Victoria Rodriguez a Francouzska Amandine Hesse se společně radují z deblového titulu turnaje ITS CUP 2017. V nedělním finále se spolu utkají Američanka Bernarda Pera a Kristýnou Plišková. Vyvrcholení turnaje je naplánováno na 11.00 hodin.

Předposlední den tenisového turnaje ITS CUP 2017 byly na programu tři ze čtyř závěrečných zápasů. K bojům o finále nastoupily jako první od 11:00 hod Slovenka Michaela Hončová a Američanka Bernarda Pera. Obě hráčky předváděly v průběhu celého turnaje atraktivní tenis a jinak tomu nebylo na centrálním kurtu OMEGA centra sportu a zdraví ani včera.

V první sadě měly obě soupeřky velké problémy při vlastním podání, Američanka ztratila servis hned třikrát z pěti případů, Michaela Hončová však dokázala své podání udržet pouze jedinkrát. Pera tak první sadu ovládla poměrem 6:4. V druhém setu byla Hončová jako vyměněná, soupeřku breaknula znovu třikrát a výsledkem 6:2 srovnala na 1:1. Ve třetím setu už byla na dvorci pouze jediná hráčka. Bernarda Pera si vypracovala tlak hned z kraje sady a stála tak u možnosti tří breakballů již v prvním gemu. Její slovenská soupeřka tyto šance ještě odvrátila a vedla 1:0, pak ale Bernarda začala hrát tenis jako z učebnice a 6 gemy v řadě ovládla závěrečný set, a tak i celý zápas. Američanka si tedy dnes zahraje finále.

Její soupeřka vzešla ze zápasu první a třetí nasazené: Kristýny Plíškové a Denisy Allertové. Ve velkém vedru a poměrně náročných podmínkách ze sebe hráčky vydávaly maximum. Po vyrovnaném průběhu šla v závěru prvního setu za stavu 5:4 podávat Plíšková na vítězství. Allertová však dokázala světovou jednačtyřicítku breaknout a dostala se tak do velké psychické výhody. Tu přetavila v perfektní otočku a první set vyhrála 7:5. Také v druhé sadě žádná z hráček výrazněji nedominovala. Po breaku od Plíškové na 3:2 dokázala Allertová znovu efektivně odpovědět rebreakem. Ztracené podání za stavu 4:4 ji však nakonec stálo druhý set a možná také celý zápas. V třetí sadě totiž uchopila do svých rukou otěže Plíšková, a to velmi razantním způsobem. Podobně jako Bernarda Pera také Kristýna povolila Denise pouze úvodní gem a pak již vyučovala rodačka z Loun. Po setech 5:7, 6:4, 6:1 si tak nejžhavější aspirantka na zisk letošního titulu zahraje v Olomouci také poslední den.

Své finále už mají za sebou deblistky. V Závěrečném klání soutěže se na centrálním kurty představilo duo Hesse-Rodriguez a na straně druhé pár Serban-Hončová. Slovenka si chtěla spravit chuť z poledního neúspěšného semifinále a se svou parťačkou nezačala vůbec zle. První set spolu se svou rumunskou kamarádkou vyhrály 6:2. I tento finálový zápas však nakonec nabídl velké drama. Mexičanka s Francouzskou totiž nehodily ručník do ringu a ziskem druhé sady v poměru 6:2 si vynutily supertiebreak. I v něm si nakonec po dramatickém průběhu počínaly lépe Mexičanka Victoria Rodriguez a Francouzska Amandine Hesse a společně se tak radují z deblového titulu turnaje ITS CUP 2017. 

Finálový zápas dvouhry a vyvrcholení turnaje je naplánováno na dnešek, neděli 23.7. 11:00 hod.

-tk-

Další články