Zde může být vaše reklama.

PIVO A MUZIKA Tradiční olomoucký Beerfest je po dvou letech zpět

Tradiční olomoucký Beerfest je po dvou letech zpět

foto: pixabay.com

21. 05. 2024 - 16:48

Olomouc – Rock, pop a pivo. Tradiční olomoucký festival, který patřil do kulturního kalendáře od přelomu tisíciletí, se po dvouleté pauze vrací zpět. A vypadá to, že v plné síle. Kromě domovské základny v Korunní pevnůstce se letos rozšiřuje i na Dolní náměstí. Pořadatelé tam umístili scénu pro začínající a místní kapely a zvou na ochutnávku piv z mini pivovarů. Na Dolňáku se začíná již ve středu 22. května, o dva dny později startuje hlavní program v pevnůstce.

"Přinášíme dvoudenní program plný skvělých kapel a široký výběr pivovarů, od těch nejmenších po největší," říká hlavní pořadatel Pavel Spálený. Hudební program nabídne celou řadu známých jmen. "Snažili jsme se, aby na pódiu zazněla škála žánrů, od tvrdší hudby přes mainstream až po řízné ska," uvádí Pavel Spálený. V pátek vystoupí například kapely Sto zvířat, Gaia Mesiah či Portless, v sobotu Ready Kirken, Cocotte Minute a Buty.

Na Korunní pevnůstce se sejdou pivovary doslova z celé republiky. Mezi účastníky nechybí pivovar Lednice, Maxmilian, Zobak, Jadrníček, Tvarg, Litovel, Radegast a Pilsner Urquell. Kompletní seznam je k dispozici na webových stránkách festivalu.

Letošní novinkou je Beerfest Street - druhá festivalová scéna na Dolním náměstí. Program je zdarma a začne již ve středu 22. května. Kromě finalistů soutěže kapel se zde představí i interpreti jako Moonpark, Stracené ráj a Robbie Williams Revival. Program potrvá do soboty 25. května.

Vstupenky na páteční i sobotní program v Korunní pevnůstce jsou k dispozici za 160 korun a lze je zakoupit v předprodeji prostřednictvím sítě Goout. Festivalová pokladna před Korunní pevnůstkou bude otevřena od 21. května.

 

BOX

Hlavní program:
Pátek 24. května
17:00  Šrouby a matice
18:45  Sto zvířat
20:30 Gaia Mesiah
22:15  Portless
23:30  Falco Tribute Band

Sobota 25. května
14:30  Deaf Heart
16:00  Ready Kirken
17:30  Cocotte Minute
19:00  Polemic
20:30  Olympic Tribute 
22:00  Buty
23:30  Rock and Roll Band Marcela Woodmana

 

 

 

Další články