Zde může být vaše reklama.

Portál poslance Radima Fialy ukradl článek z Prostějovského deníku

Portál poslance Radima Fialy ukradl článek z Prostějovského deníku

17. 07. 2017 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Bez citace, bez uvedení jména autora převzal server poslance za Olomoucký kraj Radima Fialy iTydenik článek z Prostějovského deníku. Podobná praxe v médiích standardní není.

Portál iTydenik, jehož vlastníkem je poslanec Radim Fiala zvolený původně za Okamurův Úsvit přímé demokracie, dnes člen partaje SPD, zveřejnil v sobotu 15. července článek týkající se letních brigád. Po jeho bližším prostudování je patrné, že vychází z textu, který o den dříve publikoval Prostějovský deník.

Článek není stejný zcela, vychází ale přesně z textu redaktora Michala Sobeckého z Deníku. „Třeba firma Maier nabízí brigády ve výrobě, aktivní je při hledání brigádníků také Česká pošta. Do sadů pro přivýdělek míří spíše důchodci. I agentury neustále shání brigádníky, pro něž mají nachystaná místa. Ve většině případu shání marně. Zájem firem o brigádníky přes léto sice je, ale zájemců o brigády je poměrně málo,“ zní výtah článku z Deníku. Problém je, že citace není nikde uvedena, ani článek na iTydeniku není nijak podepsaný. Též fotografie u článku byla nejprve na webu Novinky.cz.

S Fialovým portálem iTydenik je spjatá též dcera sociálně demokratického náměstka Pavla Smetany Dominika, která je jeho obchodní manažerkou. Stejný portál před časem přinesl i nekvalitní záznam rozhovoru s bývalým primátorem Prostějova Miroslavem Pišťákem, kterého z čela města smetla aféra finančních darů od soukromých firem, na kterou upozornil deník Mladá fronta DNES.

Portál navazuje na někdejší tištěné periodikum Týdeník Prostějova, které v roce 2008 založila podnikatelka Miluše Něničková. Posléze jej začal majetkově ovládat právě poslanec Radim Fiala.

 

POROVNEJTE SI OBA ČLÁNKY

Originál Prostějovského deníku

Opis portálu iTydenik.cz

 

Jakub Čech

Další články