Zde může být vaše reklama.

Prostějovský soud: Uzná konopného pěstitele Dvořáka nesvéprávným?

Prostějovský soud: Uzná konopného pěstitele Dvořáka nesvéprávným?

11. 12. 2016 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Konopný pěstitel Dušan Dvořák bude mít podle všeho omezenou svéprávnost. U prostějovského soudu se jedná o omezení jeho právní způsobilosti ve styku s veřejnou mocí platí po dobu tří let. Soud tak jednáním přistoupil na návrh Univerzity Palackého v Olomouci, s niž měl během letošního roku Dvořák jeden ze svých mnoha sporů.

Dvořák se do sporu s Univerzitou Palackého dostal na základě svého návrhu, aby vedení univerzity odebralo Cenu Františka Palackého ústavnímu soudci Pavlu Rychetskému. Univerzita jeho návrhu nevyhověla, a podle neověřených informací, které má Večerník k dispozici, ji za to Dvořák zažaloval. Na svých blozích a webech pak publikoval celou řadu textů, dehonestujících vedení univerzity. Univerzita Palackého pak podala v polovině září letošního roku na Dvořáka žalobu na omluvu za újmu na pověsti právnické osoby. Později pak navrhla v obavě o zdraví pana Dvořáka, aby byl na tři roky omezen v právní způsobilosti v kontaktu s veřejnou mocí a aby mu byl ustanoven opatrovník.

Dvořák je na veřejnosti znám jako neúnavný bojovník za legalizaci konopné léčby, jeho odpůrci ale tvrdí, že především způsob jeho veřejných projevů je v nadsázce hlavní překážkou legalizace konopí u nás. V posledním roce se také neúspěšně pokusil založit "Konopnou církev", kterou ministerstvo kultury neschválilo (a Dvořák proto ministerstvo také zažaloval). Hanácký Večerník také letos na podzim upozornil na to, že pěstitel užívá i v úředním styku za jménem neexistující akademický titul MMCA.

-ms-

Další články