Zde může být vaše reklama.

Vedoucí majetkového odboru kraje Kamasová prodává předražený dům Olomouckému kraji

Vedoucí majetkového odboru kraje Kamasová prodává předražený dům Olomouckému kraji

01. 12. 2016 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Co je pozadí transakce, které si realitní odborníci zkrátka nemohli nevšimnout? Olomoucký kraj kupuje od vedoucí svého majetkoprávního odboru dům se zahradou v Uničově za cenu, která se zdá i laicky výrazně přemrštěná. Realitní odborníci to potvrzují.

Jak nám sdělil jeden ze zaměstnanců olomouckých realitních kanceláří, který pracuje jako odhadce cen nemovitostí, cena je skutečně přemrštěná. „Kdysi jsem prodával dům na uničovském náměstí. Ten nejkrásnější. Za šest milionů byl ale naprosto neprodejný,” řekl nám do záznamu. Olomoucký kraj přesto dokázal koupit nemovitost v okrajové části města za srovnatelnou cenu. Informuje o tom registr smluv. Smlouvu podepsal za Olomoucký kraj náměstek Symerský (KSČM).

Co je to za dům, který stojí v Uničově 5,3 milionu
Rodinný dům na Olomoucké ulici stojí v řadové zástavbě. Pohledem zvenčí je zateplen a po kompletní rekonstrukci. Objekt má klimatizaci. Odhadce cen nemovitostí z olomoucké realitní kanceláře, kterého jsme v tomto týdnu požádali o odborné posouzení kupní ceny objektu, si důkladně prostudoval dostupnou dokumentaci a prohlédl si také osobně objekt. „Nebyl jsem přirozeně uvnitř. Jsem ale přesvědčen, že absolutním stropem pro odhad ceny této nemovitosti je částka 4,5 milionu korun. Ale to je skutečně strop, pravděpodobně to bude méně. A to se samozřejmě bavíme o odhadu, což je jedna věc, zatímco skutečná tržní cena je věc druhá,” řekl nám. Podle jeho slov by pravděpodobná prodejní cena v této lokalitě, s ohledem na kupní sílu v Uničově, mohla být okolo tří a půl milionu korun. Olomoucký kraj ale dům koupil za více než pět milionů...

Celý text v tištěném vydání Hanáckého Večerníku, které bude na stáncích od soboty 3.12.

Další články