Dnes:18°C

Zítra:16°C

Úterý 21.5. Monika
Menu

Povodí Moravy a dobrovolníci letos opět uklidí okolí řek

Povodí Moravy a dobrovolníci letos opět uklidí okolí řek

foto: archiv redakce

03. 03. 2016 - 00:00

Státní podnik Povodí Moravy připravuje už třetí ročník úklidové akce „My pro vodu – voda pro nás“, která se uskuteční ve dvou dubnových sobotách, a to 2. a 9. dubna. Hlavním cílem je, ve spolupráci s dobrovolníky z řad ochránců přírody, studentů nebo zástupců různých zájmových sdružení, vyčistit co nejvíce kilometrů břehů a přispět tak k čistému okolí potoků a řek.

Úklid břehů se letos koná na celkem 66 místech. Jejich seznam, termíny srazů a doplňující informace naleznete v příloze. Dobrovolníci se tradičně nejvíc hlásí na úklid řek v okolí Brna, Zlína a Olomouce. Všem dobrovolníkům zajistí zaměstnanci PM pracovní pomůcky, drobné občerstvení a odvezou nasbíraný odpad.

Všichni zájemci, kteří by se do této úklidové akce chtěli zapojit, jsou srdečně zváni. Doporučujeme kontaktovat Povodí Moravy předem a to e-mailem na kucerova@pmo.cz nebo na uvedené kontakty v příloze. Loňský ročník byl velmi úspěšný a do čištění břehů se zapojilo 2 170 dobrovolníků, kteří, ve spolupráci se zaměstnanci Povodí, posbírali více než 50 tun odpadků a vyčistili břehy řek v celkové délce 230 kilometrů.

-red-

0 komentářů

Další články