Vymyslel si neexistující akademický titul MMCA. Ministerstvo školství bude konat

Vymyslel si neexistující akademický titul MMCA. Ministerstvo školství bude konat

05. 10. 2016 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Nejen ministerstvo kultury se zabývá případem užívání neexistujících akademických titulů, které uděluje Open Royal Acade­my. Za tou stojí Dušan Dvořák, pěstitel konopí. Titul, který sám užívá i v úředním styku, MMCA, Česká republika nezná. Shodou okolností ale podle všeho už vlastně neexistuje ani Open Royal Academy.

Z webovek Open Royal Academy není úplně jasné, o jakou instituci jde. Jisté je, že alespoň v minulosti nabízela vysokoškolské studium, a že nejde o recesi, dosvědčuje i fakt, že uděluje „akademické tituly”, a jeden z nich - MMCA - sám Dvořák užívá. Ministerstvo má na svých webových stránkách přehled všech akreditovaných vysokých škol s upřesněním, zda se jedná o vysokou školu veřejnou, soukromou či  státní.  Dále ministerstvo vede databázi všech akreditovaných studijních programů v České republice. „Open Royal Academy není vysokou školou. Nemá udělenou akreditaci ani státní souhlas působit jako soukromá vysoká škola,” potvrdila Večerníku mluvčí ministerstva kultury.  

Co je dnes Open Royal Academy? Nikdo to neví...
Instituce má na svých stránkách zveřejněno IČO, pod kterým už dnes v aresu není žádná firma vedena, a stroze informuje o tom, že sídlo bylo přesunuto do zahraničí. Ve stanovách několika spolků, které mají v podstatě totožné stanovy, a za jejichž vznikem podle všeho stojí  také Dvořák, je Open Royal Academy uvedena neurčitě jako „asociace”, případně „mezinárodní asociace”.

Pokračování v tištěném Hanáckém Večerníku 6.10.2016

0 komentářů

Další články